پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 489708 تاریخ : 1398/05/28-12:16:28
,17,22,
درآمدهای مالیاتی، مناسب‌ترین جایگزین برای درآمدهای نفتی

استاندارکرمان تأکید کرد:

درآمدهای مالیاتی، مناسب‌ترین جایگزین برای درآمدهای نفتی

استاندار کرمان با بیان اینکه مالیات یکی از راه‌های تأمین منابع مالی دولت است، گفت: معتقدیم در شرایطی که با کاهش تولید و صادرات نفت روبرو هستیم، درآمدهای مالیاتی مناسب‌ترین جایگزین برای درآمدهای نفتی به شمار می‌رود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از سازمان امور مالیاتی، محمدجواد فدایی، استاندار کرمان در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان اظهار داشت: تأمین هزینه‌های اداره کشور از طریق درآمدهای مالیاتی یکی از راه‌های موجود است که در بسیاری از کشورها انجام می‌شود و این موضوع که مردم باید هزینه‌های اداره کشور را پرداخت کنند، یک واقعیت انکار ناپذیر است.
وی با اشاره به اینکه کار در امور مالیاتی نیازمند صبر، حوصله و تدبیر است، خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی، کارکنان و مدیران مالیاتی باید با حوصله و متانت بیشتر با مردم برخورد کرده و برای جلوگیری از تعطیلی به واحدهای تولیدی کمک کنند تا بتوانیم از تحریم‌ها و فضای سخت اقتصادی کنونی عبور کنیم. 
استاندار کرمان با اشاره به اینکه تعدد قوانین، آئین‌نامه‌ها و بخشنامه‌ها یکی از مشکلات موجود در حوزه مالیات به شمار می‌رود، اظهار داشت: اینکه قوانین به نحوی تدوین شده باشد که بتوان برداشت‌های مختلفی از آنها انجام داد، یکی از مشکلات موجود است که باید با پیگیری‌های دولت و مجلس برطرف شود.
وی بر تسلط کارکنان امور مالیاتی بر قوانین مربوطه تأکید کرد و افزود: قوانین باید روشن، مشخص و غیرقابل تفسیر به شکل‌های مختلف باشد زیرا وجود قوانین مستدل یکی از ابزارهای قوی برای انجام کار است و در این خصوص لازم است کارکنان امور مالیاتی با تسلط به قوانین تلاش کنند تا در جاهایی که قانون اجازه کمک به ارباب رجوع را داده است، این کار را انجام دهند.
فدایی به نقش امور مالیاتی در توسعه اشتغال و رونق تولید در جامعه اشاره کرد و گفت: امور مالیاتی استان، همراهی بسیار خوبی با دولت و مردم دارد که تلاش‌های این مجموعه، شایسته تقدیر است.
در ادامه این دیدار سلمانی، مدیرکل امور مالیاتی کرمان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اداره کل، اظهار داشت: در سال جاری 62 هزار اظهارنامه مالیاتی در استان از طرف مودیان ارائه شده است که 7 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.
وی به پرداخت بالغ بر پنج هزار و 770 میلیارد ریال از محل درآمدهای مالیات بر ارزش‌افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان در سال 96 اشاره کرد و افزود: این میزان در سال 97 به حدود هشت هزار و 400 میلیارد ریال رسید ضمن آنکه در سه‌ماهه نخست سال جاری نیز مبالغ خوبی از این محل به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان پرداخت شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 198
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران