پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249118 تاریخ : 1395/08/25-19:34:47
,3,
تعاونی اعتباری ثامن الحجج منحل شد/محکومیت یکی از مروجان فساد و فحشا

دادستان تهران:

تعاونی اعتباری ثامن الحجج منحل شد/محکومیت یکی از مروجان فساد و فحشا

عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران گفت: دادسرای تهران افزون بر رسیدگی قضایی به پرونده تعاونی اعتباری ثامن الحجج، با همکاری بانک مرکزی امور مالی پرونده را با هدف امکان استرداد وجوه به سپرده گذاران پیگیری ‌کرده و آخرین تصمیم بانک مرکزی با همکاری وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی، منتهی به انحلال این تعاونی شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت ، از اعلام روز سه شنبه روابط عمومی دادستانی تهران، عباس جعفری دولت آبادی در هجدهمین نشست شورای معاونان دادستانی تهران با موضوع اجرای احکام افزود: طبق ماده 55 قانون تعاون، هیات تصفیه امور مالی این تعاونی اعتباری را بر عهده خواهد گرفت. 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران دادستان تهران ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی (ع) با بیان اینکه هر چه از واقعه کربلا می گذرد پیام قیام امام حسین (ع) که مظهر آزادگی و دفاع از حق است پررنگ تر می شود، اظهار داشت: کربلا واقعه بزرگی است که آثار آن همواره تاثیر گذار بوده و به یک فرهنگ حماسی تبدیل شده است.
او در رابطه با پرونده‌های اقتصادی مربوط به موسسه های مالی و تعاونیهای اعتباری، نظارت بانک مرکزی بر این موسسات را در حال پیشرفت ارزیابی کرد و پیرامون پرونده قضایی موسسه اعتباری ثامن الحجج گفت: این تعاونی اعتباری که پرونده آن از دو سال گذشته در دادسرای تهران تشکیل شده است، هزاران نفر سپرده گذار دارد و این رقم اهمیت پرونده و صعوبت رسیدگی به آن را روشن می سازد.
وی با تاکید بر این که دادستانی رسیدگی قضایی به این پرونده را به سرعت به سرانجام خواهد رساند، اظهار داشت: به رغم تشکیل هیات تصفیه برای انجام و پیگیری امور مالی موسسه، همکاری و حمایت قضایی دادستانی برای استرداد وجوه سپرده‌گذاران ادامه خواهد یافت.
جعفری دولت آبادی با اشاره به این که وجوه این تعاونی اعتباری در اختیار دادستانی نمی باشد از سپرده گذاران خواست که از تجمع در مقابل دادستانی خودداری کنند؛ زیرا از این پس اقدامات مالی موسسه ثامن الحجج برعهده هیئت تصفیه خواهد بود و دادسرای تهران صرفا به پرونده قضایی این موسسه رسیدگی خواهد کرد. 
وی تاکید کرد: بانک مرکزی باید پاسخگوی مطالبات سپرده گذاران باشد که البته اقدامات مناسبی هم در این زمینه صورت گرفته است.
وی افزایش تعداد موسسه‌های مالی و تعاونی‌های اعتباری را موجب نگرانی خواند و در خصوص ماهیت یکی از این موسسه‌ها اظهارداشت: از جمله آنها، تعاونی اعتباری فرشتگان است که حسب اعلام بانک مرکزی میلیاردها تومان در آن حیف و میل شده است.
دادستان تهران جلوگیری از فعالیت‌های غیرقانونی موسسه های مالی و تعاونی های اعتباری را مستلزم تشدید نظارت بانک مرکزی دانست و معضل این‌گونه موسسات و تعاونی‌های اعتباری را از این جهت که معمولا سود بیشتری به سپرده‌ها اختصاص می یابد قابل توجه خواند.
دادستان تهران از رییس بانک مرکزی خواست ضمن تشدید نظارت‌ها، از ادامه فعالیت موسسه‌ها و تعاونی‌های اعتباری که فاقد مجوز هستند یا فعالیت غیرمجاز مینمایند جلوگیری شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 224
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران