پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522119 تاریخ : 1399/08/10-18:12:06
,1,
خدمت رسانی بانک رفاه کارگران به استان های محروم و کم برخوردار

خدمت رسانی بانک رفاه کارگران به استان های محروم و کم برخوردار

محرومیت زدایی و کمک به مناطق محروم و کم برخوردار از سوی شبکه بانکی تنها محدود به اعطای تسهیلات و اختصاص اعتبارات نمی شود و یک بانک مسئولیت پذیر به ویژه در حوزه مسئولیت های اجتماعی تلاش می کند تا بخشی از منابع خود را صرف ثبت لبخند رضایت بر چهره محرومان جامعه کند، از کمک به ساخت مدرسه در مناطق محروم و کم برخوردار تا حضور در دورافتاده ترین شهرها و روستاهای کشور برای خلق یک اتفاق خوب.

به گزارش بانک و صنعت به نقل ازروابط عمومی بانک رفاه کارگران؛ خلق اتفاقات خوب و رضایت بخش یکی از مأموریت ها و اولویت های اصلی بانک رفاه کارگران به شمار می رود؛ چرا که این بانک سلامت محور تلاش می کند تا با هزینه کردن بخشی از منابع خود در طرح ها و پروژه های حمایتی، سلامتی مردم را تضمین کند. از جمله اقدامات بانک رفاه کارگران می توان به گام برداشتن این بانک جهت تأمین آب شرب و سالم در مناطق روستایی به ویژه در روستاهای استان سیستان و بلوچستان در جنوب ایران اشاره کرد. اهدای 1200 تانکر آبرسانی به روستاهای محروم و نیازمند استان سیستان و بلوچستان از سوی بانک رفاه کارگران باعث خواهد شد تا بخشی از این سرزمین از امکان دسترسی به آب سالم و بهداشتی بهره مند شوند. سرمایه گذاری در حوزه مسئولیت اجتماعی در نگاه بانک رفاه کارگران، یک ضرورت و دارای اهمیت مضاعف است و نه تنها این بانک دسترسی آسان شهروندان به خدمات متنوع بانکی را فراهم آورده بلکه همواره با خدمت رسانی و حمایت از محرومان جامعه، شرایط زندگی و معیشت و سلامت آن ها را بهبود می بخشد.
بانک رفاه کارگران در کنار سیل زدگان
یکی از برنامه های جدی بانک رفاه کارگران، مأموریت ویژه ای است برای توسعه استان سیستان و بلوچستان و البته سایر استان های کم برخوردار. وقتی که سیل می آید و هستی مردم را به یغما می برد نگاه ها به سوی موسسه های مالی و بانک هاست که چگونه به یاری سیل زدگان می آیند. سیل بهمن ماه سال گذشته در استان سیستان و بلوچستان زندگی بسیاری از شهروندان به ویژه روستاییان را تحت تأثیر خود قرار داد، به خانه ها آسیب زد، کسب و کارها و مشاغل روستاییان را از بین برد و زنگ خطری جدی به صدا درآمد و همان روزهای سیلابی بود که مدیران بانک رفاه کارگران عزم سفر به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان کردند و از کمک این بانک به سیل زدگان خبر دادند تا بگویند که این بانک در کنار آن هاست و تلاش می کند تا جریان زندگی این مردم به حالت عادی برگردد.
در همان گام نخست هیأت مدیره بانک تصمیم گرفت بخش اعظمی از محل بودجه تبلیغاتی خود در قالب کمک بلاعوض برای تهیه مخازن آب و تانکر آبرسانی و130 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه نیز برای کمک به هموطنان سیل زده و 1200 تانکر آبرسانی و ساخت مدرسه به شهروندان این استان اختصاص داده شود. در واقع بودجه تبلیغاتی بانک رفاه کارگران صرف پروژه تهیه مخازن آب و تانکر های آب رسان شد و البته دستور ویژه مدیرعامل بانک این بود که سقف اعتبارات این استان درگیر سیلاب، افزایش یابد. علاوه بر اینکه کارکنان بانک رفاه کارگران هم از نقش انسانی خود غافل نبودند و 5 میلیارد ریال به سیل زدگان کمک کردند تا جلوه ای از همدردی و نوع دوستی خود را به نمایش بگذارند، حضور همه جانبه در مناطق سیل زده و کمک به هم وطنان درگیر با سیلاب محور نخست برنامه های این بانک قرار گرفت.
رفاه را با هم رقم می زنیم
بانکی که به گفته مدیرعاملش اسماعیل لله گانی کمک به رفع محرومیت، اشتغال زایی و رونق تولید در مناطق محروم و کم برخوردار را در زمره هدف های کلان خود می بیند، تدبیر و تصمیم به موقع گرفت و در اوج گرفتارشدن مردم در سیلاب به کمک آن ها رفت. بانکی که هدفش کمک به اقتصاد و سلامت کشور است، در عمل نشان داد که برای کمک به پروژه احداث بیمارستان 200 تختخوابی فوق تخصصی به عنوان بزرگ ترین بیمارستان جنوب شرق کشور آماده است. 700 میلیارد ریال به همراه 16 میلیون دلار، اعتباری بود که بانک رفاه کارگران برای ساخت این بیمارستان در نظر گرفت و علاوه بر آن برای ساخت بیمارستانی 100 تختخوابی در شهر زاهدان هم اعتباری بالغ بر 290 میلیارد ریال و 17 میلیون دلار در نظر گرفت.
نه فقط کمک های بلاعوض بلکه تقویت پایه های اقتصادی دیار سیستان و بلوچستان هم در اولویت نخست خانواده بزرگ بانک رفاه کارگران است. 400 میلیارد ریال برای احداث یک کارخانه تولید کود شیمیایی، 70 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی، فرستادن 2521 عروس و داماد به خانه بخت با وام ازدواج 650 میلیارد ریالی، کمک 500 میلیاردی به دانشگاه علوم پزشکی این استان و البته ساخت یک مدرسه امن 6 کلاسه در روستای سنجرانی شهرستان هامون و اهدای تبلت به دانش آموزان این استان تنها بخشی از تلاش این بانک برای نشان دادن حمایت واقعی خود از شهرها و روستاهای محروم این استان است.
شهروندان و به ویژه روستاییان سیل زده استان سیستان و بلوچستان حالا شاهد این هستند که بانک رفاه کارگران به وعده خود عمل کرده و در کنار آن هاست.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 229
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران