پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515371 تاریخ : 1399/04/14-15:48:07
,10028,
جزییات پرداخت ودیعه و اجاره  مسکن مددجویان به تفکیک درآمد و محل سکونت

جزییات پرداخت ودیعه و اجاره مسکن مددجویان به تفکیک درآمد و محل سکونت

رئیس سازمان بهزیستی کشور جزییات پرداخت ودیعه و اجاره بهای مسکن به تفکیک گروه های درآمدی و محل سکونت مددجویان را تشریح کرد.

به گزارش بانک و صنعت، وحید قبادی دانا در جمع خبرنگاران گفت: با حمایت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و با مشارکت کمیته امداد تسهیلاتی برای کمک به جامعه هدف بهزیستی برای ودیعه مسکن و کمک بلاعوض برای اجاره بها فراهم شد.

بیش از 200 هزار خانوار از مددجویان اجاره نشین هستند

وی با اشاره به اینکه بیش از 200 هزار خانوار از مددجویان تحت پوشش بهزیستی مسکن ندارند و اجاره نشین هستند، افزود: اگر قرار باشد تسهیلات به همه آنها اختصاص پیدا کند بیش از 3 هزار میلیارد اعتبار مورد نیاز است. البته بودجه بهزیستی برای ساخت مسکن بوده و هیچوقت بودجه ای برای ودیعه مسکن یا اجاره بها از محل اعتبارات دولتی در اختیار بهزیستی نبوده است.

قبادی دانا با بیان اینکه در شرایط سخت اقتصادی کنونی و با شیوع کرونا بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی مبلغ 30 میلیارد تومان برای کمک بلاعوض رهن و اجاره مسکن و همچنین تسهیلات قرض الحسنه مسکن به مبلغ 50 میلیارد تومان را اختصاص داد، اظهار کرد: این 50 میلیارد تومان در اختیار صندوق امداد ولایت قرار می گیرد و با حمایت کمیته امداد 25 میلیارد دیگر نیز از محل صندوق امداد ولایت تامین اعتبار می شود.

وی ادامه داد: بنابراین در حال حاضر با این کمک، 75 میلیارد تومان برای تسهیلات قرض الحسنه ودیعه مسکن و 30 میلیارد تومان برای کمک بلاعوض اجاره مسکن برای جامعه هدف بهزیستی اختصاص داده شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: با توجه به محدودیت، امکانات اشاره شده گروه هدف دارای اولویت همچون زنان سرپرست خانوار دارای معلولیت، زنان سرپرست خانوار دارای بعد خانوار حداقل 3 نفر، معلولان سرپرست خانوار با معلولیت شدید و خیلی شدید با بعد خانوار حداقل 3 نفر، خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول که سرپرست خانوار دارای معلولیت باشد و فرزندان سازمان بهزیستی که از مراکز شبانه روزی ترخیص شده اند و حداکثر 10 سال از زمان شروع زندگی مستقل آنها گذشته است را شامل می شود.

شرایط دریافت تسهیلات بلاعوض و قرض الحسنه ودیعه و اجاره بهای مسکن + رقم پرداختی

قبادی دانا با بیان اینکه افرادی می توانند مشمول دریافت تسهیلات باشند که فاقد مسکن و مستاجر و تحت پوشش حمایت های مستمر و غیر مستمر بهزیستی باشند و سابقه ای از استفاده از تسهیلات دولتی تامین مسکن را نداشته باشند و دارای قرار داد اجاره به نام فرد تحت پوشش باشند.

وی افزود: کسانی که در دهک 1 تا 3 درآمدی هستند مشمول دریافت کمک های بلاعوض خواهند شد و افرادی که در دهک های 1 تا 7 هستند مشمول دریافت تسهیلات قرض الحسنه خواهند بود. میزان کمک بلاعوض همسو و هماهنگ با مددجویان کمیته امداد است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه برای کمک بلاعوض برای افراد حاضر در شهرهای مرکز استان مبلغ 6 میلیون تومان و افرادی که در سایر شهرها هستند مبلغ 4 میلیون و 800 هزار تومان و افراد حاضر در روستاها و حاشیه شهرها 2 میلیون و 400 هزار تومان برای کمک هزینه اجاره در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: برای شهرهای مراکز استان تقریبا ماهانه کمک هزینه 500 هزار تومان برای یک سال و سایر شهرها کمک هزینه ماهانه 400 هزار تومان برای یکسال و روستاها و حاشیه شهرها مبلغ ماهانه 200 هزار تومان برای یکسال در نظر گرفته شده است.

قبادی دانا با اشاره به اینکه برای سقف تسهیلات قرض الحسنه در استان های مختلف با توجه به شرایط استان و اینکه منزل در مرکز استان یا سایر شهرهاست متفاوت است، گفت: سقف تسهیلات در شهرستان ها 20 میلیون تومان است که در مرکز استان ها بین 20 تا 30 میلیون متغیر است. زمان بازپرداخت تسهیلات هم با موافقت و همکاری صندوق امداد ولایت بین 5 تا 7 سال است.

نحوه دریافت تسهیلات

وی در ادامه توضیح داد: کسانی که مشمول دریافت تسهیلات هستند می توانند به ادارات کل بهزیستی هر استان و شهرستان مراجعه کنند و در سامانه ای که در نظر گرفته شده استان ها تا سقف اعتبار شهرستان خود می توانند ثبت نام کنند و سپس کسانی که شرایط لازم را داشته و مورد تایید قرار بگیرند برای دریافت تسهیلات به صندوق امداد ولایت معرفی شده و کسانیکه مشمول کمک بلاعوض اجاره بها هستند به شکل الکترونیکی مبلغ مورد نظر روی کارت بانکی آنها شارژ می شود.

قبادی دانا افزود: امیدواریم این پروسه تا پایان مرداد به نتیجه برسد و تسهیلات از تاریخ مذکور پرداخت شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 219
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران