پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 489335 تاریخ : 1398/05/20-12:39:07
,11,
جابجایی 2,8 میلیون تن کالا در بنادر غرب هرمزگان

مدیر بنادر و دریانوردی لنگه:

جابجایی 2,8 میلیون تن کالا در بنادر غرب هرمزگان

مدیر بنادر و دریانوردی لنگه گفت: حجمی نزدیک به 2,8 میلیون تن انواع کالا در بندر لنگه جابجا شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، قاسم عسکری نسب اظهار داشت: در دوره زمانی چهار ماهه نخست سال جاری، در مجموع 2 میلیون و787 هزار و 213 تن انواع کالا در بنادر غرب استان هرمزگان با مرکزیت بندر لنگه تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: از مجموع کالای جابجا شده در این بنادر، 612 هزار و 745 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 2 میلیون و 174 هزار و 468 تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

عسکری نسب با اشاره به صادرات 256 هزار و 369 تن کالای غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان گفت: از این میزان، حجم صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشام در بندرلنگه به رقم 78 هزار و 157 تن رسید که رشد 3 درصدی داشته است.

مدیر بنادر و دریانوردی لنگه حجم واردات غیرنفتی را 20 هزار و 438 تن اعلام کرد و افزود: این رقم در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته کاهش 35درصدی داشته است.

افزایش 29 درصدی ترانزیت غیرنفتی

وی خاطرنشان کرد: طی دوره زمانی یاد شده، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی به 114 هزار و 26 تن رسید که در همسنجی با مدت مشابه سال پیش از آن، رشد29  درصدی را نشان می دهد و عمده این محموله های ترانزیتی، خودرو بوده است.

ترانزیت 55 هزار دستگاه خودرو از بندر لنگه

این مقام مسئول بندرلنگه را با توجه به موقعیت استراتژیک جغرافیایی و داشتن کمترین فاصله دریایی با بنادر کانونی منطقه از جمله بنادر امارات متحده عربی، در زمره فعال ترین بنادر ترانزیتی ایران دانست و تصریح کرد: در چهار ماهه سال جاری، این بندر با تخلیه 55 هزار و 647 دستگاه خودرو ترانزیتی از شناورهای دریایی همچنان دارای رکورد عملیاتی به لحاظ تعداد و بالا بودن سرعت تخلیه محموله های ترانزیتی در سطح بنادر کشور است.

افزایش 24 درصدی کران بری فرآورده های نفتی

مدیر بنادر و دریانوردی لنگه در بخش دیگری از اظهاراتش حجم صادرات فرآورده های نفتی را یک میلیون و 97 هزار و 655 تن اعلام کرد و گفت: طی این مدت، یک میلیون و76 هزار و 806 تن از این گونه محموله های تجاری، به صورت رویه کابوتاژ(کران بری) جابجا شد که رشد 24 درصدی داشته است.

رشد 21 درصدی تردد شناور به بنادر

عسکری نسب تعداد شناورهای ورودی به بنادر غرب هرمزگان را 20 هزار و 772 فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، ظرفیت بارگیری 9 هزار و 874 فروند شناور، بالای هزار تن و 420 فروند از شناورهای پهلو گرفته در این بنادر، زیر هزار تن بوده که این میزان نمایانگر رشد 21 درصدی است.

سفر دریایی 12هزار نفر در مسیرهای بین المللی با کشتی

وی خاطرنشان کرد: بندرلنگه در بخش حمل و نقل مسافران دریایی در مسیرهای بین المللی(به مقصد بنادر کشور امارات متحده عربی) با ثبت ترابری 12 هزار و 551 مسافر و رشد 11 درصدی، توانست رتبه دوم در بین بنادر کشور را به خود اختصاص دهد.

مدیر بنادر و دریانوردی لنگه از روند مثبت ترابری مسافران دریایی در آب های سرزمینی و جزایر خلیج فارس نیز سخن به میان آورد و گفت: از آغاز سال جاری تاکنون، بیش از 209 هزار و 578 هزار نفر مسافر و گردشگر از بنادر لنگه، آفتاب و چارک به مقصد کیش، ابوموسی و سایر جزایر خلیج فارس جابجا شدند که بندرلنگه با ترابری بیش از 26 هزار نفر مسافر، توانست رشد 63 درصدی را به ثبت برساند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 193
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران