پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516532 تاریخ : 1399/05/02-11:25:50
,11,
ثبت نام مستاجران برای دریافت وام ودیعه مسکن از هفته بعد آغاز می شود

ثبت نام مستاجران برای دریافت وام ودیعه مسکن از هفته بعد آغاز می شود

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از آغاز ثبت نام مستاجران در سامانه مسکن ملی، برای دریافت وام ودیعه مسکن از هفته بعدخبر داد.

به گزارش بانک و صنعت، محمود محمودزاده درباره مراحل ثبت نام وام ودیعه مسکن گفت: از هفته بعد جزئیات و مراحل نام نویسی برای دریافت وام اجاره در سامانه طرح اقدام ملی مسکن به نشانی TEM.MRUD.ir اعلام می شود و متقاضیان می توانند در آن ثبت نام کنند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اعلام اینکه مستاجران واجد شرایط برای دریافت وام به ضامن نیازی ندارند، گفت: برای ضمانت، گواهی کسر از حقوق یا سهام عدالت و یا سفته کفایت می کند. همچنین اگر خانواده ای یارانه خود را به عنوان ضامن قرار نداده باشند می تواند به عنوان ضامن دریافت این تسهیلات استفاده کند.

محمودزاده گفت: از 15 تا 20 مرداد معرفی متقاضیان دریافت این تسهیلات به بانک ها آغاز می شود.

وی در خصوص اقساط وام 50 میلیونی مستاجران تهران، گفت: ماهانه 540 هزار تومان سود این تسهیلات توسط مستاجران به بانک پرداخت می شود. این وام 50 میلیون تومانی معادل یک و نیم میلیون تومان اجاره ماهانه است و وقتی مستأجر فقط سود این وام را به بانک می پردازد، یک میلیون تومان به وی در اجاره بها کمک خواهد شد.

برنامه دولت برای توانمندکردن مستاجران با اعطای تسهیلات اجاره روز چهارشنبه رونمایی شد و رییس جمهوری در جلسه هیات دولت از مهیا شدن مقدمات پرداخت ودیعه اجاره از هفته پیش رو خبر داد.

این وام که برای مستاجران تهرانی 50 میلیون تومان، برای مستاجران شهرهای بزرگ 30 میلیون تومان و سایر شهرها 15 میلیون تومان است با نرخ سود 13 درصدی تعیین شده است، اقساط ماهیانه ندارد و مستاجران فقط سود 13 درصدی را به صورت ماهیانه به بانک پرداخت می کنند، وام به حساب مالک واریز می شود و پس از پایان قرارداد، اصل مبلغ به بانک برگردانده می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 202
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران