پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522089 تاریخ : 1399/08/10-14:29:24
,17,
ثبت سفارش ارز متقاضی از این هفته

ثبت سفارش ارز متقاضی از این هفته

وزیر صمت در بازدید از معاونت بازرگانی داخلی و بخش تنظیم بازار از ثبت نام ارز متقاضی از این هفته خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت، وزیر صمت گفت: بدلیل کمبود منابع ارزی تعدادی از افراد در صف ثبت سفارش و تعدادی در صف تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی هستند که این اعداد قابل ملاحظه است برهمین اساس در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مصوب شد مدیریت ثبت سفارش در وزارت صمت انجام شود که این موضوع انجام شد و ما کالا های ضروری را در اولویت ثبت سفارش قرار دادیم.

علیرضا رزم حسینی ادامه داد: از این هفته افرادی که نیاز به ارز ندارند و ارز در خارج از کشور دارند مجاز هستند تا کالا وارد کنند و علاوه براین صادرکنندگانی که از سال 98 تعهد ارزی داشتند می توانند از محل تعهد صادراتی مجوز واردات کالا های اولویت دار دریافت کنند این موضوع باعث می شود صادرات افزایش یابد و نیاز واحد های صنعتی به مواد اولیه تامین شود.

وی افزود: در هفته های گذشته با تشکل های بخش خصوصی هم اندیشی داشتیم و تا ماه های پایانی سال شاهد رشد صادرات و افزایش کالا های وارداتی خواهیم داشت.

وزیر صمت ادامه داد:سامانه های معاملاتی یکی از مسیر های کاهش حضور فیزیکی افراد است، زیرا بروکراسی اداری مخل توسعه کشور است و ما در وزارت صمت تلاش کردیم این بروکراسی ها را حذف کنیم تا مسیر های تولید و تجارت را اسانتر کنیم.

وی افزود: اگر بخش خصوصی اشکالاتی در سامانه توسعه تجارت الکترونیکی می بینند حتما به وزارت صمت اطلاع دهد.

او درباره کالا هایی که در گمرک باقی مانده است گفت: کالا های وراداتی 2 گروه هستند گروه اول ارز 4200 تومانی دریافت می کنند که این کالا ها در گمرک باقی می ماند و تا ارز 4200 تومانی را از بانک مرکزی دریافت کنند و بعد از گمرک ترخیص می شوند و گروه دوم نیزمتقاضیانی هستند که ارز نیمایی دریافت می کنند و منتظر دریافت ارز از سوی بانک مرکزی برای ترخیص کالا هستند.

رزم حسینی افزود: براساس سیاست جدید، متقاضی که اعلام کند نیاز به ارز نیمایی ندارد اجازه ترخیص داده می شود و افرادی که نیاز به ارز دارند باید در سامانه نیمایی ارز خریداری کنند تا ترخیص کالا صورت گیرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 219
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران