پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249872 تاریخ : 1395/09/05-12:46:41
,10028,
تقاضای وام مرد بدون دست در چین رد شد!

تقاضای وام مرد بدون دست در چین رد شد!

یک مرد بدون دست چینی مدعی است آز آنجایی که قادر به ارائه اثر انگشتش نبوده درخواستش برای وام از طرف چندین بانک رد شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، "وو جیانپینگ" اهل "ژنگژو" در استان "هنان" است، به عنوان معلم در پکن کار می‌کند و عموماا با نگاه‌داشتن قلم در دهانش امضاء می‌کند. اما کارمندان بانک درخواست وی را بر این اساس رد کردند که امضای اشخاص را می‌توان به راحتی جعل کرد.

این مرد 25 ساله، دستانش را در پنج سالگی پس از یک برق‌گرفتگی شدید از دست داد.

یکی از کارمندان بانک به رسانه‌های محلی گفته است که استفاده از اثر انگشت امری رایج است، زیرا امضای افراد می‌تواند جعل شود اما هیچ راهی برای کپی کردن اثر انگشت وجود ندارد.

از زمان رد شدن تقاضای وامِ این مرد، بانک‌هایی که درگیر این امر بودند در فضای آنلاین مورد انتقاد قرار گرفته‌اند. بسیاری از مردم پرسیده‌اند که چرا بانک‌ها در این مورد استثناء قائل نشده‌اند.

به گزارش بی‌بی‌سی، در یک پست فیسبوکی هم جریانی به راه افتاده با این پرسش که چرا بانک به جای دست، اثر انگشت پا را درخواست نکرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 167
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران