پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 489363 تاریخ : 1398/05/20-16:27:09
,11,
تعرفه حمل‌و‌نقل با تشکیل بورس حمل بار و مسافر ساماندهی می‌شود

رئیس کمیته حمل‌و‌نقل کمیسیون عمران مجلس:

تعرفه حمل‌و‌نقل با تشکیل بورس حمل بار و مسافر ساماندهی می‌شود

کاظم زاده گفت: طرح تشکیل بورس حمل بار و مسافر قدم مثبتی در راستای شفاف‌سازی حوزه حمل‌ونقل باری و مسافری است و امیدوارم یک ساز و کار درست و مسنجم برای ساماندهی این بخش طراحی شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رئیس کمیته حمل‌و‌نقل کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اعلام وصول طرح تشکیل بورس حمل بار و مسافر، گفت: به طول قطع یکی از ضروریات در حوزه حمل کالا و مسافر، ساماندهی بازار تعرفه و بلیت  حمل و نقل است، از این رو به نظر می رسد که این طرح می تواند تا حدودی این حوزه را مدیریت کند.

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اخیرا مجلس و دولت با مشکل بزرگی درباره حمل و نقل کالا و حقوق مالی رانندگان خودروهای سنگین رو به رو شدند که خوشبختانه مجلس توانست با برگزاری جلسات متعدد این مسئله را تا حدودی حل کند، اما به طور حتم این مسئله باید به صورت ریشه ای و کامل رفع شود.

وی ادامه داد: یکی از اعتراضات رانندگان این بود که تعاونی های حمل و نقل در انتخاب راننده به صورت گزینشی عمل می‌کنند و این ادعا مطرح می‌شد که راننده وقتی که برای دریافت بار مراجعه می‌کند، مدیران مربوطه مبلغی از تعرفه احتسابی را برای خود بر می دارند.

کاظم زاده گفت: یکی از مشکلات حوزه حمل ونقل باری و مسافر، فعالیت دلالان و سوداگران است، در شرایط کنونی مسافران و رانندگان بیشترین هزینه و زحمت را متحمل می شوند، اما در این میان، دلالان بیشترین سود را کسب می کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در شرایط کنونی قیمت حمل‌و‌نقل در بخش‌های مختلف ثابت نیست، به طور مثال در حمل‌و‌نقل هوایی هر روز شاهد افزایش قیمت هستیم و این مسئله موجب اعتراض و نگرانی مسافران شده است، حال به نظر من می توان با رقابتی کردن بازار، فضا را برای کاهش تلاطمات قیمتی مدیریت کرد.

رئیس کمیته حمل‌و‌نقل کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: طرح تشکیل بورس حمل بار و مسافر قدم مثبتی در راستای شفاف‌سازی حوزه حمل‌و‌نقل باری و مسافری است و امیدوارم یک سازوکار درست و مسنجم برای ساماندهی این بخش طراحی شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران