پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515377 تاریخ : 1399/04/14-16:09:30
,5,
تسهیل شرایط تهیه اوراق گواهی ظرفیت برای مشترکان صنعت برق

تسهیل شرایط تهیه اوراق گواهی ظرفیت برای مشترکان صنعت برق

معاون برنامه ریزی شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: شرایط تهیه اوراق گواهی ظرفیت نصب شده تسهیل و مشترکان صنعت برق پس از این می توانند به صورت مرحله ای تعهد خود را در این خصوص انجام دهند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت نیرو، حمیدرضا عظیمی افزود: مشترکان با قدرت قراردادی بالای پنج مگاوات یا مشترکانی که با درخواست افزایش قدرت، مجموع قدرت قراردادی خود را به بیش از پنج مگاوات افزایش داده و قرارداد آن ها با مالک شبکه در بازه زمانی ابتدای سال 1395 تا انتهای سال 1398 مبادله شده باشد، می­ توانند باتوافق با شرکت های برق منطقه­ ای و توزیع نیروی برق نسبت به ارائه مرحله­ ای اوراق گواهی ظرفیت متناسب با قدرت قراردادی خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: همچنین مشترکانی که از ابتدای امسال با درخواست افزایش قدرت، مجموع قدرت قراردادی خود را به بیش از پنج مگاوات افزایش دهند شامل این موضوع خواهند شد.

عظیمی اظهار کرد:اتصال به شبکه متقاضیان جدید از ابتدای امسال بر اساس ابلاغیه وزیر نیرو ، مشروط به ارائه اوراق گواهی ظرفیت متناسب با قدرت قراردادی به مالک شبکه خواهد بود.

وی گفت: تامین برق مشترکان مشمولی که نسبت به مراجعه، توافق و ارایه اوراق گواهی ظرفیتِ متناسب با قدرت قراردادی خود در مهلت مقرر اقدام نکنند، با توجه به ابلاغ «دستورالعمل اجرایی نحوه انجام تعهد مشترکان جهت ارایه اوراق گواهی ظرفیت» قابل تضمین نیست.

عظیمی خاطرنشان کرد: همچنین درصورتی که این مشترکان مشمول طی یک سال از تاریخ 31 شهریور امسال به انجام کامل تعهدات خود در زمینه ارایه گواهی ظرفیت اقدام نکنند، مالک شبکه نسبت به فسخ قرارداد اقدام و معادل ظرفیت آزاد شده را به متقاضیان جدید تخصیص خواهد کرد.
معاون برنامه ریزی شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: امید است مشترکان از فرصت مناسب خرید مرحله­ ای در نظر گرفته شده برای ایفای تعهدات خود در خصوص ارائه اوراق گواهی ظرفیت حداکثر استفاده را کرده و از برقی مطمئن و پایدار بهره مند شوند.

گواهی ظرفیت سندی است قابل مبادله، که با اجاز? وزارت نیرو مبتنی بر ایجاد ظرفیت نیروگاهی قابل اتکای جدید و یا کاهش قدرت قراردادی مشترکان موجود صادر می شود.

واحد گواهی ظرفیت کیلووات بوده که معرف «تعهد تدارک یک کیلووات ظرفیت مطمئن نیروگاهی به مدت نامحدود» است.

واگذاری اشتراک جدید و یا افزایش قدرت قراردادی مشترکان مستلزم ارائه میزان متناسبی از گواهی ظرفیت است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران