پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515389 تاریخ : 1399/04/14-17:23:16
,11,
تسهیلات کرونایی ایرلاین ها همچنان در انتظار پرداخت

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام کرد

تسهیلات کرونایی ایرلاین ها همچنان در انتظار پرداخت

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اظهار کرد: با وجود این که حدود 1000 میلیارد تومان کمتر از آن چیزی که به ایرلاین ها تا نیمه فروردین ماه خسارت ناشی از شیوع ویروس کرونا وارد شده بود، تخصیص داده اند هنوز این تسهیلات به شرکت های هواپیمایی پرداخت نشده است.

به گزارش بانک و صنعت، در پی شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن بسیاری از مشاغل از جمله این که بسیاری از ایرلاین ها و هواپیماهای مسافری در همان ماه های نخست زمین گیر شده بودند، حدود 3000 میلیارد تومان خسارت به این صنعت وارد شده بود.

براین اساس قرار شد تا تسهیلات 2400 میلیارد تومانی مصوب ستاد مقابله با کرونا به ایرلاین ها پرداخت شود، اما به نظر می رسد تاکنون این کار انجام نشده است.

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در این باره گفت: از همان ابتدا اعلام کردیم که خسارات وارد شده به شرکت های هواپیمایی حدود 3000 میلیارد تومان تا نیمه فروردین ماه برآورد شده که البته با وجود پیشنهاد این مبلغ، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد 2400 میلیارد تومان برای صنعت هوانوردی تسهیلات در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: این مبلغ به 2000 میلیارد تومان تقلیل یافت و با وجود مصوبه ستاد مقابله با کرونا و این که همه شرکت های هواپیمایی مدارک خود را در سامانه کارا تکمیل کرده اند همچنان این تسهیلات به آنها پرداخت نشده است.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اظهار کرد: بانک های عامل به ایرلاین ها معرفی شده است، اما پرداخت این تسهیلات دراین مرحله متوقف مانده و امیدواریم هرچه سریع تر این مشکل حل شود.

به گزارش ایسنا، براساس اعلام مسئولان قرار بود هر یک از شرکت هایی که اطلاعات خود را تکمیل کرده اند در تیرماه تسهیلات شان را دریافت کنند، اما با وجود گذشت دو هفته از نخستین ماه تابستان، همچنان این تسهیلات در مرحله ی پرداخت قرار دارد.



ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 192
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران