پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517689 تاریخ : 1399/05/22-12:49:49
,15,
تخلف 600 میلیارد تومانی اپراتورها احراز شده است/ ترافیک داخلی در برخی اپراتورها کاهش یافت

آذری جهرمی:

تخلف 600 میلیارد تومانی اپراتورها احراز شده است/ ترافیک داخلی در برخی اپراتورها کاهش یافت

وزیر ارتباطات امروز در حاشیه هیات دولت گفت: میزان گران فروشی اپراتورها به مبلغ 600 میلیارد تومان توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور احراز شده است.

به گزارش بانک و صنعت، محمدجواد آذری جهرمی روز چهارشنبه در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران، افزود: میزان گرانفروشی و تخلف اپراتورهای کشور از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور به شعبه تعزیرات ارسال شده است.

وی افزود: در این خصوص دادگاهی تشکیل شده و دادگاه با توجه به ضوابط خود احکامی را صادر خواهد کرد. عمل کردن بر خلاف مقررات و در جهت ظلم به مردم، اتفاق ناخوشایندی است که ما با قاطعیت با آن برخورد خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات اعلام کرد: گزارش های سال مالی که از سوی شرکت های اپراتورها اعلام شده است و بر اساس آن مالیات پرداخت می کنند، حاکی از سودهای چند هزار میلیارد تومانی در سال گذشته دارد.
وی افزود: شیوع کرونا استفاده مردم از اینترنت را بالا برده است و بر اساس گزارش هایی که وجود دارد در برخی از ماه ها درآمد آن ها رشد 40درصدی داشته است.
جهرمی افزود: هزینه های اپراتورها مانند اجاره مکان، مسائل فنی و نیروی انسانی ثابت است، اما درآمدشان رشد بسیار خوبی داشته است. بنابراین افزایش تعرفه آن ها توجیه اقتصادی ندارد. البته برخی اپراتورها عنوان کردند برای حمایت از محتوای داخلی و رشد پیام رسان این اقدامات را انجام داده اند، اما باید گفت در تمام مدتی که تعرفه ها افزایش پیدا کرده است نه تنها در مصرف پیام رسان های داخلی رشدی اتفاق نیفتاده بلکه استفاده از پیام رسان خارجی نیز با کاهش مواجه نشده است.
او اشاره کرد: سیاست محدودسازی بسته های اینترنت نشان می دهد عملا مصرف ترافیک داخلی در برخی اپراتورها کاهش پیدا کرده و در واقع این سیاست بر ضد خودشان عمل کرده است.
وزیر ارتباطات افزود: بحث سوم در حوزه مقررات است که اقدام خلاف مقررات وضع شده است. وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات برای برخورد با این تخلف، اختیاری تا حد جریمه دو میلیارد تومانی را داشت که انجام شد. پس از آن از دولت درخواست شد اختیارات بیشتری به این وزارتخانه بدهد تا بتواند با تخلفات، جدی تر برخورد کند.
او اشاره کرد: روز گذشته (21 مرداد) این مصوبه صادر شد و بر اساس آن اگر تا 48 ساعت بسته ها به حالت اول برنگردد ما مجاز هستیم روزانه برای همراه اول حدود 17 میلیارد تومان و برای اپراتور ایرانسل 12 میلیارد تومان جریمه اعمال کنیم.
جهرمی با اشاره به این که مردم به دنبال این هستند تا بدانند اعمال جریمه ها چه سودی به حال آن ها خواهد داشت، گفت: این جریمه ها به این دلیل است که اپراتورها را ملزم به تبعیت از مقررات کند. بحث دیگر تخلف از مقررات است. پرونده تخلف این دو اپراتور به سازمان حمایت مصرف کننده ارجاع داده شده است و روز گذشته سازمان حمایت، این تخلف را گرانفروشی، تشخیص داد.
وزیر ارتباطات اضافه کرد: از آن جا که آماری در این خصوص ارائه نشده است، سازمان تنظیم مقررات حجم گران فروشی اپراتورها را مبلغ 600 میلیارد تومان استحصال و به سازمان تعزیرات ارسال کرده است.
وی خاطرنشان کرد: دادگاه درباره گرانفروشی برقرار و مطابق با ضوابط احکامی صادر خواهد شد. بازار اپراتورها دولتی نیست و خصوصی و در دست مردم است. ما به طور جدی ناظر این بازار هستیم و با قاطعیت برخورد خواهیم کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 190
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران