پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6504 تاریخ : 1391/07/11-08:38:40
,6,7,8,9,10,11,13,16,17,
تخلفات بازار کالا 5 برابر شده است

تخلفات بازار کالا 5 برابر شده است

رئیس سازمان صنعت استان تهران گفت: تخلفات در بازار کالایی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5 برابر شده است.


 

به گزارش بانک و صنعت، یدالله صادقی  در واکنش به این سؤال که اقدامات شما به عنوان مسئول تنظیم بازار پایتخت در قبال افزایش بی ضابطه قیمت ها در همه گروه های کالایی به چه صورتی بوده است اظهار داشت: وظیفه ما مقابله با گرانفروشی است ما به دنبال دلایل گرانی و یا مبارزه با گرانی نیستیم اگر واحد صنفی و یا تولیدکننده و یا کارخانه ای بالاتر از قیمت تمام شده خودش کالایی را بفروشد بازرسین ما با آن برخورد می کنند.
وی افزود: ما آنچه که توسط مسئولان تصویب شده و به ما ابلاغ می شود را اجرا می کنیم، در حدی اختیار نداریم که در خصوص دلایل برخی افزایش قیمت ها در بازار پاسخگو باشیم.
رئیس سازمان صنعت استان تهران گفت: باید دلایل آنچه را که شما امروز بیان می کنید در حوزه پولی جستجو کرد باید ببینید در حوزه پولی چه اتفاقی دارد می افتد و چه اشکالاتی وجود دارد.
صادقی افزود: اگر افزایش قیمتی رخ دهد با آن مقابله می شود و اگر کارخانه یا تولیدکننده ای با افزایش قیمت تمام شده مواجه است باید اسناد و مدارک خود را به سازمان حمایت ارائه کند.
وی تاکید کرد: ما از تمام ظرفیت های خودمان برای کنترل بازار استفاده می کنیم.
رئیس سازمان صنعت استان تهران در پاسخ به این سؤال که چرا قیمت شیر علیرغم اعلام دولت کاهش پیدا نکرده و همچنان شیر پاستوریزه بسته بندی شده با قیمت بالا عرضه می شود گفت: در آنچه که ابلاغ شده میزان توزیع کارخانجات تعیین نشده است و بسیاری از کارخانجات ظرفیت تولید شیر نایلونی ندارند. امروز شیر پاستوریزه از 1400 تا 1850 تومان در بازار است و تنها شرکت پگاه می تواند شیر نایلونی عرضه کند.
صادقی گفت: اگر کالایی در بازار عرضه نشود با تخلف عدم عرضه به تعزیرات معرفی می شود.
وی در واکنش به این سؤال که اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان شما برای تنظیم بازار پایتخت تاکنون تاثیرگذار نبوده است و مردم به طور ملموس افزایش روزانه قیمت ها را در همه گروه های کالایی تجربه می کنند اظهار داشت: آنچه تصمیم گرفته می شود و به ما ابلاغ می کنند را ما اجرا می کنیم اگر تصور می کنید در اجرا مشکل داریم تشریف بیاورید تا آمار و عملکرد خودمان را اعلام کنیم.
رئیس سازمان صنعت استان تهران در واکنش به این سؤال که تنها اتکا کردن به آمار و عملکرد نمی تواند پاسخگوی مشکلات اقتصادی مردم باشد گفت: ما در حد اختیارات خودمان عمل می کنیم. ما نمی توانیم کلان اقتصاد را تحلیل کنیمارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران