پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517605 تاریخ : 1399/05/20-14:45:43
,2,
تحقق 160 درصدی فروش املاک مازاد بانک مسکن

رییس اداره کل ساختمان بانک مسکن اعلام کرد

تحقق 160 درصدی فروش املاک مازاد بانک مسکن

رییس اداره کل ساختمان بانک مسکن، از تحقق 160 درصدی اهداف این بانک برای فروش املاک مازاد و تملیکی در سال 98 خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، اسحق خاکی، رییس اداره کل ساختمان بانک مسکن با بیان اینکه فروش املاک مازاد و تملیکی بانک یکی از مهمترین اهداف تعریف شده در سال های اخیر برای اداره کل ساختمان بوده است و در این زمینه اقدامات و عملکردهای مهمی در دستور کار قرار گرفته و انجام شده است، اعلام کرد: بر این اساس در سال گذشته حدود 160 درصد از اهداف تعیین شده برای فروش این املاک محقق شده است.

خاکی افزود: هدف گذاری انجام شده برای فروش املاک مازاد بانک مسکن در سال گذشته 2900 میلیارد ریال بوده که هدف حاصل شده از فروش املاک مازاد به میزان 4594 میلیارد ریال برآورد شده است که این میزان نشان می دهد در سال گذشته به طور دقیق 158.41 درصد هدف تعریف شده بانک مسکن در ابتدای سال برای فروش املاک مازاد و تملیکی محقق شده است.

وی یکی از مهمترین مصارف منابع مالی حاصل شده از فروش این املاک را افزایش توان مالی بانک مسکن به منظور پرداخت تسهیلات به متقاضیان مسکن و همچنین استفاده از این منابع در جهت پیشبرد طرح های تامین مسکن متقاضیان و گروه های هدف اعلام کرد.
خاکی همچنین از فروش املاک مازاد و تملیکی بانک مسکن در 18 استان کشور در سال گذشته خبر داد و گفت: در سال 98 در این استان ها مجموعا 117 مورد از املاک مازاد و تملیکی بانک مسکن به بازار عرضه شده و به فروش رفته است.

به گفته وی این املاک در استان های اردبیل، اصفهان، آذربایجان غربی، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، قزوین، کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد، گلستان، گیلان، مازندران، هرمزگان و همدان قرار دارند.

خاکی همچنین در خصوص فعالیت های انجام شده در این حوزه در طول یکسال 98 اعلام کرد: با فروش و عرضه املاک تملیکی و فروش رفته بانک مسکن به تعداد 117 مورد با ارزش ریالی 4594 میلیارد ریال، به همین میزان از بار املاک تملیکی و مازاد در اختیار بانک کاسته شده و معادل رقم اعلام شده به منابع بانک مسکن افزوده شد.

خاکی همچنین یکی دیگر از مهمترین اهداف محقق شده در سال گذشته در حوزه ماموریت های اداره کل ساختمان بانک مسکن را طراحی، بازسازی، احداث و اتمام ساختمان های شعب این بانک مطابق با برنامه ریزی های قبلی اعلام کرد.

به گفته وی در یکسال 98، تعداد 4 شعبه احداثی بانک مسکن با زیربنای 3748 مترمربع به اتمام رسید.

همچنین تعداد 7 شعبه احداثی با زیربنای 7405 مترمربع و 9 شعبه در دست طراحی برای بازسازی با زیربنای 3387 مترمربع در دستور کار قرار گرفت.

رییس اداره کل ساختمان بانک مسکن افزود: در سال 98 همچنین بازسازی 8 شعبه با زیربنای 3942 مترمربع به اتمام رسید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 198
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران