پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517674 تاریخ : 1399/05/22-11:09:58
,13,
تجهیز 75 هزار خانوار عشایری به پنل خورشیدی تا پایان برنامه ششم

رئیس سازمان امور عشایر اعلام کرد:

تجهیز 75 هزار خانوار عشایری به پنل خورشیدی تا پایان برنامه ششم

رئیس سازمان امور عشایر گفت: تا پایان امسال 13 هزار پنل خورشیدی و تا انتهای سال 1400 نیز 12 هزار پنل خورشیدی در مناطق عشایری کشور توزیع می شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کرمعلی قندالی در دیدار و گفتگو با نماینده مردم باغملک و ایذه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فراکسیون عشایری مجلس و عضویت نمایندگان در آن از اهمیت زیادی برخوردار است و می تواند کمک کند عشایر در قانون بودجه بیشتر از این جایگاه داشته باشند.

وی با بیان این که در حوزه آبرسانی به مناطق عشایری وضعیت خوبی داریم، افزود: سازمان امور عشایر در حوزه راه های مناطق عشایری اعتبارات ملی ندارد و کل اعتبارات راه های این مناطق استانی است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در سال گذشته در مناطق عشایری ایذه یک میلیارد و 200 میلیون تومان و برای عشایر باغملک یک میلیارد و 700 میلیون تومان برای تأمین آب شرب سالم اعتبار اختصاص داده شد.

تعاونی های عشایری یک برند هستند

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: امروز شرکت های تعاونی عشایری یک برند هستند چراکه همه چیز برای آنها فراهم شده و در قانون بند ب تبصره 19 نیز گریدی پیش بینی شده تا تعاونی های عشایری بتوانند کارهای عمرانی نیز انجام دهند.

وی با اشاره به تسهیلات پرداختی در سال های اخیر به عشایر، ابراز داشت: تسهیلات اعطایی به عشایر فرصتی است که اگر کسی استفاده نکند این فرصت را از دست داده است.

قندالی با بیان این که یکی از کارهایی که از ابتدای مسؤولیت در سازمان پیگیر شدم ارتقا ساختار تشکیلاتی امور عشایر استان ها بود، گفت: در مجموع در شهرستان ها 45 اداره و 70 نمایندگی داشتیم و با پیگیرهایی که شد 14 مورد از نمایندگی ها تبدیل به اداره و 60 نمایندگی جدید نیز راه اندازی کردیم.

وی ادامه داد: ارتقای نمایندگی عشایر باغملک به اداره نیز یکی از مطالبات سازمان است اما در حال حاضر سخت گیری هایی برای ارتقا ساختار اداری وجود دارد البته باید پیگیری کنیم امور عشایر شهرستان ها ارتقا پیدا کنند.

مردم از بی عدالتی نگران هستند نه از کمبودها

نماینده مردم باغملک و ایذه در مجلس نیز در این نشست اظهار داشت: مردم از بی عدالتی نگران هستند نه از کمبودها و اگر همه در یک سطح باشند مردم کاستی ها را راحت تر تحمل می کنند.

عبدالله ایزدپناه اظهار داشت: لازم است در خصوص تسهیلات عشایر حق و حقوق خود را بدانند و ما باید به عشایر اطلاع دهیم و مطالبه گری نیز کنیم.

وی افزود: کسانی که به ما رأی داده اند روستایی و عشایری هستند و ما هم به دنبال این هستیم به این مردم خدمت کنیم.

نماینده مردم باغملک و ایذه در مجلس گفت: شهرستان باغملک دارای 120 هزار نفر جمعیت است که با وسعت بالا دارای مناطق عشایری و گردشگری بسیار خوبی است و در گرمای تابستان در برخی مناطق شهرستان برف وجود دارد.

وی درخواست کرد این نمایندگی تبدیل به اداره امور عشایر شود تا به صورت مستقل و با امکانات بیشتر به عشایر شهرستان ارائه خدمات کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 210
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران