پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6618 تاریخ : 1391/07/23-09:01:50
,16,17,20,
تاسیس سازمان تعاون در حد یک پیشنهاد

تاسیس سازمان تعاون در حد یک پیشنهاد

در نشست مشترک اعضای هیئت رئیسه فراکسیون تعاون مجلس با دبیرکل اتاق تعاون ایران،تاسیس سازمان تعاون به جای معاونت تعاون در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ در دستور کار فراکسیون قرار گرفت.

داریوش پاک بین، در این نشست با ارائه گزارشی از روند فعالیت های این اتاق، گفت: در حال حاضر یکی از مهمترین مشکلات اتاق تعاون عدم تخصیص بودجه کافی و حتی کاهش آن در سال های اخیر در بودجه سنواتی کشور بوده است.

دبیرکل اتاق تعاون ایران گفت: با وجود همه ناملایمات های موجود نسبت به بخش تعاون، در حال حاضر این بخش می تواند به وضعیت موجود کشور کمک کند و در زمینه خدمات و توزیع اقلام اساسی و مورد نیاز مردم موثر واقع شود زیرا که در تعاونی ها می توان از ایجاد رانت جلوگیری نمود.

وی با اشاره به اینکه  اقتصاد تعاونی تهدیداتش نسبت به سایر بخش های اقتصادی دیگر کمتر است، اظهار داشت: دنیا به سمت یک اقتصاد میانه که همان اقتصاد تعاونی است حرکت می کند.

پاک بین با اشاره به سهم 8 درصدی بخش تعاون از اقتصاد ملی بدون احتساب شرکت های تعاونی سهام عدالت با استناد به آمارهای ارائه شده مرکز آمار ایران، گفت: برای رسیدن بخش تعاون به سهم 25 درصدی باید حتما قوانین و راهکاری که در قانون سیاست های کلی اصل 44 و برنامه پنجم توسعه از جمله معافیت های بیمه ای و مالیاتی، حمایت های مالی برای توانمند سازی اتاق های تعاون از طریق اختصاص ردیف بودجه مستقل، پرداخت یارانه سود تسهیلات بانکی و سایر هزینه های سرمایه گذاری اولیه برای راه اندازی شرکت های تعاونی و سایر موارد ذکر شده به طور کامل به اجرا گذاشته شود.

دبیرکل اتاق تعاون ایران، با اشاره به اینکه درصد زیادی از منابع بانکی از محل سپرده گذاری تعاونی های است ولی متاسفانه تنها حدود یک ششم این منابع، تسهیلات بانکی به بخش تعاون اختصاص پیدا می کند خواستار رفع تبعیض موجود بین بخش تعاونی با بخش خصوصی شد.

در ادامه این نشست ایرج ندیمی؛ رئیس فراکسیون تعاون مجلس نیز با اشاره به تشکیل فراکسیونی قوی در این دوره و اقبال نمایندگان نسبت به این فراکسیون، گفت: بسترهای لازم و قانونی حمایت از بخش تعاون در مجلس مهیا است و باید از فرصت موجود جهت تقویت و ارتقاء آن نهایت بهره را برد.

رئیس فراکسیون تعاون مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود بیش از 150هزار تعاونی در کشور با جمعیتی بالغ بر 25 میلیون نفر عضو، بیان داشت: پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در بخش تعاون بیشتر از آن بود که بخواهد با دیگر وزارتخانه ادغام شود.

وی افزود: در حال حاضر با توجه به ادغام صورت گرفته در بخش تعاون، اتاق تعاون باید بیش از پیش فعالیت خود را گسترش داده و منعکس کننده مشکلات و مطالبات تعاونی ها و اتحادیه ها باشدارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 238
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران