پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249121 تاریخ : 1395/08/25-20:07:41
,16,
بیمارستان صحرایی نیروی دریایی ارتش در مرز شلمچه راه اندازی شد

بیمارستان صحرایی نیروی دریایی ارتش در مرز شلمچه راه اندازی شد

بیمارستان صحرایی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران از سویپايگاهدریایی خرمشهر شامگاه سه شنبه در مسیر بازگشت زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه راه اندازی شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از ایرنا فرمانده پایگاه دریایی آبادان خرمشهر شامگاه سه شنبه در این آئین گفت: نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی براساس مسئولیتی که در منطقه خوزستان به ویژه آبادان و خرمشهر دارد، این بیمارستان را در راستای خدمات رسانی به زائران حسینی که از کربلا به ایران باز می گردند، راه اندازی کرد.

ناخدا یکم عرشه ستاد نادر حمودی افزود: در این بیمارستان تیم اداره بهداشت درمان نیروی دریایی با کمک 25 پرسنل در این بیمارستان صحرایی به ارائه خدمات می پردازند، که از این جمع، یک پزشک عمومی، یک پزشک متخصص، 2 پرستار زن ، 2 پرستار مرد به ارائه خدمات درمانی به صورت سرپایی می پردازند.
وی اظهار کرد: سه دستگاه آمبولانس که یکی از آنها مخصوص طب و پیشگیری است نیز در محل استقرار بیمارستان صحرایی نیروی دریایی مستقر شده اند.
ناخدا حمودی در بخش دیگری از سخنانش با بیان ارائه رایگان برخی داروهای مورد نیاز مراجعه کنندگان در این بیمارستان تصریح کرد:داروهای مورد نیاز پس از تشخیص پزشک به بیماران ارائه می شود.
فرمانده پایگاه دریایی آبادان خرمشهر با بیان اینکه بسته های بهداشتی ویژه خواهران و برادران برای توزیع در میان بیماران و زائران پیش بینی شده است، گفت:از زائران مشکوک به بیمارهای خطرناک آزمایش های لازم گرفته می شود.
ناخدا حمودی با اشاره به همکاری نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی با هلال احمر و دانشکده علوم پزشکی آبادان برای ارائه خدمات بیشتر و بهتر به زائران در شلمچه افزود: دو تخته چادر هر کدام به ابعاد 50 متر مربع در این محل برپا شده که در آن فضایی برای ویزیت مراجعان پیش بینی شده است.
وی اظهار کرد:با هماهنگی انجام شده، در صورت نیاز بیماری به بستری آن بیمار با آمبولانس های مستقر در محل به درمانگاه 30 تختخوابی پایگاه دریایی خرمشهر انتقال می یابند.
فرمانده پایگاه دریایی خرمشهر در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: در بخش اورژانس نیز برادران و خواهران برای ارائه خدمات به متقاضیان مستقرند.
به گفته وی این بیمارستان صحرایی از امروز تا پنجم آذرماه برای ارائه خدمات به زائران دایر است و محل استقرار این بیمارستان در کریدور اصلی بازگشت زائران به کشور پیش بینی شده است.
مرزهای شلمچه و چذابه در استان خوزستان از مبادی تردد زائرا ن اربعین حسینی به عراق است. 
مرز شلمچه از مبادی اصلی تردد زائران اربعین حسینی در 15 کیلومتری میدان مقاومت شهر خرمشهر قرار دارد. 
بر اساس پیش بینی ها حدود یک میلیون زائر در اربعین امسال از مرز شلمچه تردد می کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران