پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517723 تاریخ : 1399/05/22-16:20:49
,17,
بیش از 60 هزار تن خرما صادر شد

چهارماهه 99؛

بیش از 60 هزار تن خرما صادر شد

سخنگوی گمرک گفت: صادرات انواع خرمای ایران در چهار ماهه امسال به 52 کشور جهان به وزن 60 هزار و 734 تن به ارزش بیش از 53 میلیون و 51 هزار دلار رسید.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از گمرک ایران، سید روح اله لطیفی با اشاره به اینکه ایران در بین کشورهای دارای شرایط مناسب برای رشد انواع خرما قرار دارد، گفت: این شرایط موجب تولید انواع خرمای مرغوب شده و بر همین اساس نمونه خرماهای مرغوب ایرانی در جهان بی نظیر است، زیرا محل کشت و شرایط مهیا شده برای رشد این نوع خرماها فقط در زمین های برخی نقاط ایران امکانپذیر است.

وی افزود: ایران در چهار ماهه امسال اقدام به صادرات بیش از 60 هزار و 734 تن انواع خرما برابر با 53 میلیون و51 هزارو 170 دلار به 52 کشور جهان از جمله سوئد، هلند، روسیه، ترکیه، قطر، اکراین، افغانستان، کانادا، استرالیا، آلمان، فرانسه، انگلستان، عراق، هند، پاکستان، چین، شیلی، مجارستان و ...کرد.

به گفته وی، عراق در بین شرکا از مقاصد اصلی این محصول با بیش از 9 میلیون و 729 هزار دلار، سپس پاکستان با افزون بر هفت میلیون و 647 هزار دلار و قزاقستان با بیش از پنج میلیون و 910 هزار دلار جای دارند.

لطیفی خاطر نشان کرد: خرما مضافتی تازه و خشک کرده، استعمران تازه وخشک، پیارم، شاهانی و زاهدی انواع خرماهای صادراتی ایران به حساب می آیند.

وی تاکید کرد: خرمای مضافتی با بیش از 29 میلیون دلار، مشتقات خرما با بیش از 13 میلیون دلار، خرمای کبکاب با نزدیک به پنج میلیون دلار و خرمای زاهدی با سه میلیون و 600 هزار دلار، خرمای استعمران با بیش از یک و نیم میلیون دلار، خرمای پیارم با بیش از 305 هزار دلار و خرمای شاهانی با 142 هزار دلار، به ترتیب محصولات صادراتی خرمای ایران در چهار ماهه نخست امسال بودند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 159
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران