پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 489107 تاریخ : 1398/05/16-12:26:11
,11,
به دنبال خرید هواپیمای دست دوم هستیم

مدیرعامل هما:

به دنبال خرید هواپیمای دست دوم هستیم

مدیرعامل هما گفت: به دنبال خرید هواپیمای دست دوم هستیم اما به دلیل شرایط بین المللی ایران، امکان تشریح جزئیات این اقدام وجود ندارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، کاپیتان تورج دهقانی زنگنه امروز چهارشنبه 16 مرداد ماه در نشستی خبری اظهار داشت: شب گذشته در ساعت 22:20 آخرین پرواز از فرودگاه امام خمینی (ره) به فرودگاه جده با شماره پرواز 1456 اعزام شد که آخرین پرواز حج در عملیات رفت بود.

وی افزود: 17 تیرماه عملیات رفت حجاج آغاز شد و در 15 مرداد ماه نیز به پایان رسید.

مدیرعامل هما ادامه داد: در 30 روز انجام پروازهای رفت، 88 هزار و 561 نفر با 360 پرواز با 9 هواپیما به فرودگاه های جده و مدینه اعزام شدند. در این عملیات 153 پرواز به جده و 207 پرواز به مدینه انجام شد.

به گفته کاپیتان زنگنه پروازهای برگشت از 25 مرداد در طول 23 روز آغاز می شود و تا 17 شهریور با 361 پرواز به طول می انجامد.

مدیرعامل ایران ایر یادآور شد: 2 هزار و 147 ساعت پرواز رفت حج بود و حدود 2 میلیون کیلو بار جا به جا شده است.

وی ادامه داد: تعداد زائرانی که امسال جا به جا کردیم 98 درصد بیشتر از سال گذشته بود و تعداد پروازها 97 درصد افزایش یافت تعداد ایستگاه ها 70 درصد افزایش یافته بود و میانگین تأخیر پروازهای حج امسال 74 درصد کاهش یافت. میانگین تأخیرهای پروازی 19 دقیقه بود.

وی گفت: همچنین 62 خلبان 26 کمک خلبان با 13 مهندس پرواز و 380 مهماندار در این عملیات به ما کمک کردند.

مدیرعامل هما تصریح کرد: به دنبال خرید هواپیمای دست دوم هستیم اما به دلیل شرایط بین الملل ایران امکان تشریح جزئیات وجود ندارد.

برای سفر به استانبول از ایران سوخت گیری می‌کنیم

زنگنه یادآور شد: در فرودگاه آنکارا به هواپیماهای ایران ایر سوخت داده می شود اما برای سفر به استانبول، برای رفت و برگشت از ایران سوخت گیری می کنیم.

وی با بیان اینکه برای انجام پروازهای حج، از همه هواپیماهای هما استفاده کردیم و برای پروازهای خارجی از هواپیماهای اجاره ای سایر ایرلاین ها بهره بردیم، گفت: یک میلیون و 259 هزار یورو بابت این اتفاق از دست دادیم چرا که به اندازه این مبلغ، فرصت استفاده از صندلی ها را از دست دادیم. همچنین یک میلیون و 700 هزار یورو عدم النفع بابت نداشتن صندلی های بیزینس در هواپیماهای اجاره ای داشتیم.

به گفته مدیرعامل ایران ایر، این شرکت هواپیمایی تمام تعهدات پروازهای بین المللی خود را بابت پروازهای حج انجام داده و اگر مسافری بلیتی رزرو کرده بود و نمی خواست با هواپیمای اجاره ای سفر کند، بلیت او را برگرداندیم. حتی مسافرانی که صندلی بیزینس رزرو کرده بودند ولی سوار هواپیمای بدون صندلی بیزینس شدند، مابه التفاوت قیمت دو نوع بلیت را به او برگرداندیم و یک تردد سی آی پی هم به رایگان در اختیار وی قرار دادیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 193
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران