پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6582 تاریخ : 1391/07/19-10:39:09
,2,16,17,
برنامه های بانک سپه برای کمک به مردم و دولت

چند خبر از فعالیت های بانک سپه

برنامه های بانک سپه برای کمک به مردم و دولت

مدیر بانک سپه اصفهان با اشاره به شرایط حساس کنونی و بسیج همه امکانات استکبار برای فشار به اقتصاد ایران از توجه به تولید، رفع مشکلات آن و برنامه و استراتژی بانک سپه برای کمک به دولت و مردم خبرداد.

.

* لزوم هشیاری و همکاری همه در شرایط حساس کنونی
حسن میرزاعبداللهی ها در جمع خبرنگاران با تشریح شرایط اقتصادی موجود گفت : همه باید دست به دست هم دهیم تا کشور از شرایط حساس کنونی همچون گذشته سربلند و موفق بیرون آید . وی افزود : امروز استکبار تمام تلاش و امکانات خود را در جبهه اقتصادی بسیج کرد تا کشور ما را به زانو درآورد، غافل از آنکه مردم و نظام با هوشیاری، علی رغم تمام شیطنت های بیگانگان و مشکلات آن، استوار و محکم، عاقلانه و عالمانه ایستاده و خواهند ایستاد.

* بانک سپه کنار دولت و مردم، برای گذر از شرایط کنونی
میرزاعبداللهی ها گفت : ملت فهیم ایران به خوبی شرایط موجود را درک کرده و عالمانه و عاشقانه پای ارزشها و عقاید خود ایستاده است. وی نقش فعالان اقتصادی را در شرایط کنونی بسیار حساس و حیاتی عنوان کرد و اظهار داشت : بانک سپه در کنار مردم فرهیخته و تمام بخشهای اقتصادی کشور هشیارانه، با تمام منابع و امکانات خود آماده و مهیاست تا برای پشت سرگذاشتن کشور از شرایط حساس کنونی کمک کند.
مدیر شعب بانک سپه استان اصفهان کمک به تولید و بخشهای مولد و اشتغالزا را امری حیاتی برای پشت سر گذاشتن شرایط کنونی و خنثی کردن تمام ناملایمات و نامهربانی های غیرعادلانه استکبار جهانی علیه کشور عنوان کرد و افزود: با توجه به این مهم، بانک سپه در سطح کلان با تدوین استراتژی مشخص، تمام تلاش خود را برای کمک به بخشهای مولد و پروژه های استراتژیک و حیاتی کشور همچون استخراج نفت، ذخیره سازی نفت، کمک به ایجاد نیروگاههای برق - آبی، کمک به انجام پروژ ه های کلان و استراتژیک سیمان، فولاد و توسعه بخش کشاورزی بکار گرفته است.
وی اجرای این استراتژی در استان اصفهان را نیز همچون سایر استانها برای بانک سپه اولویتی حیاتی و مهم عنوان کرد و گفت: تمام سعی خود را بکار گرفتیم تا کمک تولیدکنندگان استان برای تولید و اشتغال زایی بیشتر باشیم.
 
* پرداخت 15 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای کمک به فعالیتهای مولد و رفع نیازهای ضروری مردم
مدیر بانک سپه استان اصفهان استراتژی اصلی این بانک را کمک به فعالیتهای مولد و حمایت و همراهی دولت در اجرای پروژه های استراتژیک اقتصادی عنوان کرد و گفت: این بانک طی سال 90 و شش ماهه اول سال 91 بالغ بر 15 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخشهای مختلف اقتصادی استان و به منظور رفع نیازهای ضروری مردم پرداخت کرده است.

* پرداخت 5 هزار و 707 میلیارد ریال تسهیلات به بخش صنعت
وی افزود : در این راستا بانک سپه استان طی سال 90 بالغ بر 3 هزار و 555 میلیارد و 284 میلیون ریال به بخش صنعت و معدن تسهیلات پرداخت کرده است .
مدیر بانک سپه شعب استان اصفهان با بیان اینکه این بانک طی شش ماهه سال جاری نیز بالغ بر 2 هزار و 152 میلیارد و 460 میلیون ریال به بخش صنعت تسهیلات پرداخت کرده است گفت : این میزان پرداخت تسهیلات (5 هزار و 707 میلیارد و 744 میلیون ریال) طی یک سال و نیم گذشته به بخش صنعت نشأت گرفته از نوع نگاه و استراتژی بانک سپه در حمایت و کمک به بخش مولد و اشتغال زا است .

* پرداخت 815 میلیارد ریال تسهیلات به بخش کشاورزی
میرزاعبداللهی ها در ادامه با بیان اینکه بانک سپه استان اصفهان علاوه بر تسهیلات یادشده به بخش صنعت و معدن بیش از 579 میلیارد و 562 میلیون ریال نیز طی سال 90 به بخش کشاورزی تسهیلات پرداخت کرده است گفت : این روند طی شش ماهه ابتدای سال جاری نیز ادامه پیدا کرده و بانک سپه طی این مدت (نیمه ابتدای سال جاری) بالغ بر 235 میلیارد و 658 میلیون ریال به بخش کشاورزی تسهیلات پرداخت کرده تا این بخش مولد و اشتغال زا که اقتصاد کشور ما در آن مزیت فراوان دارد بتواند بخشی از نیازهای خود را برآورده کند.

* پرداخت 7 هزار و 121 میلیارد ریال تسهیلات به بخش بازرگانی و خدمات
مدیر بانک سپه شعب منطقه اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نگاه این بانک به تمام بخشهای اقتصادی استان بوده و هست ، افزود : علاوه بر بخشهای مولد یادشده بخش بازرگانی و خدمات استان اصفهان نیز از نگاه بانک سپه پنهان نبوده و این بخش طی یک سال و نیم گذشته (سال 90 و 6 ماهه سال 91) از بانک سپه بالغ بر 7 هزار و 121 میلیارد و 138 میلیون ریال تسهیلات دریافت کرده است.

* رتبه اول بانک سپه در پرداخت تسهیلات به بازسازی بافتهای فرسوده
میرزاعبداللهی ها در ادامه با اشاره به اهمیت توجه به بازسازی بافتهای فرسوده در سطح کشور و مقام اول بانک سپه در پرداخت تسهیلات به منظور بازسازی این بافتها گفت : بدون شک توجه به حفظ جان مردم عزیز کشورمان و فراهم کردن شرایط لازم برای رفع مشکلات و کم کردن خطراتی همچون زلزله از اولویتهای مهم به حساب می آید .
وی افزود : در این راستا و با توجه به این واقعیت (حفظ سرمایه های انسانی) بانک سپه استان اصفهان طی سال گذشته و 6 ماهه سال جاری بالغ بر 191 میلیارد و 600 میلیون ریال به بازسازی بافتهای فرسوده تسهیلات پرداخت کرده است .

* اهتمام بانک سپه برای رفع نیازهای ضروری مردم استان اصفهان
میرزا عبداللهی ها از جمله وظایف مهم بانک را علاوه بر کمک به بخشهای مولد اقتصادی تلاش برای رفع نیازهای ضروری مردم عنوان کرد و گفت : با توجه به این مهم و رسالت بانک در این راستا بانک سپه استان اصفهان طی سال گذشته و 6 ماهه سال جاری بالغ بر 368 میلیارد و 59 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ، 476 میلیارد و 562 میلیون ریال تسهیلات خرید خودرو ، 514 میلیارد و 484 میلیون ریال تسهیلات خرید لوازم خانگی و 984 میلیارد و 508 میلیون ریال تسهیلات جعاله تعمیر مسکن به مردم عزیز استان پرداخت کرده است.

* برنامه ویژه بانک سپه جهت نوسازی نانوایی های استان
مدیر بانک سپه شعب منطقه اصفهان در بخش دیگری از این نشست رسانه ای به بیان سایر تسهیلات پرداختی به بخشهای مختلف اقتصادی پرداخت و گفت : بانک سپه استان اصفهان طی سال 90 و شش ماهه سال جاری بالغ بر 37 میلیارد و 380 میلیون ریال به بنگاههای زودبازده ، 87 میلیارد و 415 میلیون ریال به مسکن روستایی ، 9 میلیارد و 930 میلیون ریال به مشاغل خانگی استان ، 26 میلیارد و 200 میلیون ریال بابت مسکن بنیاد شهید ، جانبازان معزز و ایثارگران گرامی ، 100 میلیاردو 510 میلیون ریال بابت طرح جایگزین خودروهای فرسوده و 2 میلیارد و 700 میلیون ریال نیز به منظور بهسازی و نوسازی نانوایی های استان تسهیلات پرداخت کرده است .
وی افزود : علاوه بر تسهیلات یاد شده 2 هزار درخواست برای دریافت تسهیلات جایگزین خودروهای فرسوده در دست بررسی است که با تکمیل پرونده تا پایان سال پرداخت خواهد شد .
میرزا عبدالهی ها گفت : بابت بهسازی و نوسازی مسکن روستایی بانک سپه استان سال گذشته 31 میلیارد و 500 میلیون ریال و شش ماهه سال 91 بالغ بر 56 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

* وجود 9700 پایانه فروش و 200 دستگاه عابربانک در سطح استان
میرزاعبداللهی ها تعداد پایانه فروش (POS) بانک سپه در سطح استان را 9719 مورد عنوان کرد و اظهار داشت : تمام سعی بانک سپه آن است تا شرایط لازم را برای ارائه خدمات بهتر و کیفی تر به هموطنان و مشتریان گرامی فراهم کند.
وی تعداد دستگاههای عابربانک سپه در سطح استان را 200 مورد بیان کرد و گفت : با توجه به 161 شعب فعال بانک سپه در سطح استان سرانه خودپردازهای بانک بیش از یک دستگاه عابربانک برای هر شعبه است .
میرزاعبداللهی ها با اشاره به عاملیت بانک سپه در خرید گندم اظهار داشت : با توجه به توانایی ، تخصص و امکانات بانک از دو سال پیش عاملیت طرح عظیم و ملی خرید گندم به بانک سپه واگذار شد .
وی افزود : بانک سپه با درک اهمیت این پروژه ملی تمام سعی و تلاش و امکانات خود را برای ارائه خدمات بهتر ، سریعتر و آسانتر به کشاورزان گرامی به عنوان قشر مولد و زحمتکش بکار گرفت .
مدیر شعب بانک سپه استان اصفهان ایجاد شعب سیار ، حضور همکاران در مناطق مختلف استان برای تسهیل در خرید گندم و حضور دستگاههای خودپرداز سیار بانک را از اقدامات صورت گرفته برای ارائه هرچه بهتر این خدمات بیان کرد.

* برنامه ویژه بانک سپه استان برای تعیین تکلیف مطالبات معوق
مدیرشعب بانک سپه استان اصفهان با اشاره به برنامه و اهتمام ویژه این بانک برای وصول و تعیین تکلیف مطالبات معوق گفت : کمیته ویژه ای به منظور تعیین تکلیف و وصول مطالبات معوق در بانک سپه استان تشکیل شده است .
وی افزود: آنچه در این راستا برای بانک مهم است عدم فشار به واحدهای تولیدی ، مولد و اشتغال زا با توجه به شرایط موجود است .
میرزاعبداللهی ها با بیان اینکه برنامه و امتیازات ویژه ای تعریف شد تا مطالبات معوق بانک تعیین تکلیف شده و بدهکاران تشویق به پرداخت بدهی خود شوند گفت : تقسیط بدهی ، بخشودگی خسارت تاخیر ، در نظر گرفتن امتیازات ویژه برای واحدهای مولد و تولیدی استان همه و همه باعث شد تا وصول و تعیین تکلیف مطالبات تسهیل شده ، روند بسیار موثری بگیرد .
وی اظهار داشت : طی سال 90 بالغ بر 84 میلیارد و 277 میلیون ریال و طی شش ماهه اول سال جاری نیز بیش از 24 میلیارد و 500 میلیون ریال از مطالبات ( سررسید گذشته ، معوق و مشکوک الوصول ) تعیین تکلیف شده است.
میرزاعبداللهی ها گفت : با برنامه ریزی و اهتمام بانک نسبت مصارف به مطالبات معوق بانک از 15 درصد در سال 90 به 13درصد در شش ماهه سال 91 کاهش یافته است


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 216
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران