پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 488946 تاریخ : 1398/05/13-16:05:56
,10025,
بررسی تجارب آینده نگاری در ایران و جهان

در نشست آینده پژوهی و آینده نگاری صورت گرفت:

بررسی تجارب آینده نگاری در ایران و جهان

در برنامه ملی آینده نگاری تاکید بر آن است که از الگوی سنتی مبتنی بر تدوین اسناد و اولویت های فناوری پرهیز شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی پژوهشکده بیمه، این مطلب را دکتر چاپرک در سلسله نشست های آینده پژوهی و آینده نگاری با معرفی تجارب آینده نگاری داخلی و خارجی که صبح امروز در پژوهشکده بیمه برگزار شد، اعلام کرد. 
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه، در این دوره آموزشی که رییس پژوهشکده، اعضای هیات علمی و جمعی از کارشناسان شرکت های بیمه حضور داشتند، در بخش تجارب داخلی، آینده نگاری تهران و برنامه ملی آینده نگاری بررسی و اعلام شد: در آینده نگاری داخلی نیازمند یک رویکرد تاریخی به این موضوع هستیم که در جهت ایجاد زیست بوم آینده نگاری باشد.
دکتر چاپرک این رویکرد را مقابل رویکرد مبتنی بر سند نویسی معرفی کرد و گفت: در فرهنگ آینده نگر زمانی آینده محدود خواهد شد که از مجرای سلسله مراتبی مطرح شود.
وی همچنین با معرفی تجارب جهانی اقدام به معرفی پلتفرم آینده نگاری اروپا و شبکه پایش آینده نگاری در اروپا کرد و گفت: الگوی سیاست گذاری از نوع مهندسی نیست و معطوف به امور تخصصی و فنی نمی شود بلکه یک امر اجتماعی است. لذا بدون شناخت شرایط زمینه ای و فراهم نمودن این شرایط نمی تواند اثرگذاری مطلوبی داشته باشد. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 246
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران