پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 489372 تاریخ : 1398/05/20-17:04:50
,17,
بخش خصوصی ایران و اوکراین برای تقویت ارتباطات منتظر دولتی‌ها نباشند

بخش خصوصی ایران و اوکراین برای تقویت ارتباطات منتظر دولتی‌ها نباشند

معاون سفیر اوکراین در جمهوری اسلامی ایران خواستار آن شد تا بخش های خصوصی دو کشور برای تقویت ارتباطات خود تلاش بیشتری داشته و منتظر دولتی ها نباشند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، یوگن گراوچنکو ‌امروز (یکشنبه) در دیدار با دبیرکل انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران افزود: این انجمن با تعداد زیاد اعضا و متخصصان و گستردگی فعالیت ها می تواند پل ارتباطی خوبی برای بخش خصوصی اوکراین باشد.

رایزن اقتصادی سفارت اوکراین در ایران گفت: اتاق تهاتر بین دو کشور باید توسط بخش خصوصی ایجاد شود تا بسیاری از مسائل تبادل تخصص در این مسیر حل و فصل شود.

وی تاکید کرد: صادرکنندگان باید راه های صادرات کالا و تخصص خود را بیابند و در این پیوند شورای صادرکنندگان اوکراین با ارتباط خوبی که با وزارت امور خارجه دارد، تسهیل کننده امور صادراتی بین دو کشور است که بخش خصوصی نیز باید از آن بهره بیشتری ببرد.

گراوچنکو بیان داشت: هرچند دولت ها در این مسیر چندان فعال نیستند، اما بخش خصوصی باید همچون گذشته در راستای صدور خدمات فنی و مهندسی فعالانه حضور داشته باشد.

صدور تخصص فنی و مهندسی ایران به اوکراین

در این دیدار، دبیرکل انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران نیز گفت: اوکراین، کشوری صنعتی و رو به رشد است که تقویت ارتباطات دو سویه متخصصان آن به عنوان یکی از وظایف انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی بطور مستمر پیگیری خواهد شد.

«بهمن صالحی» ‌ خاطرنشان کرد: این انجمن با تعداد اعضای زیاد و متخصصان کارآمد، آمادگی کامل برای صدور خدمات خود به اوکراین دارد.

وی ابراز امیدواری کرد سفارت اوکراین در جمهوری اسلامی ایران، ارتباط خدمات فنی و مهندسی و کل بخش خصوصی ایران با اوکراین را تقویت کرده و این مسیر را در جهت پیشرفت دو کشور تسهیل کند.

این مقام صنفی اظهار داشت: اوکراین از فرصت بسیار مناسبی برای اتصال بازار صنعت غرب به شرق برخوردار است.

رئیس انجمن دوستی ایران و اوکراین افزود: اگر شرکای قوی از اوکراین آمادگی داشته باشند، می توان با ارتباط با شرکت های بزرگ عضو انجمن در ایران، رشد اقتصادی بسیار بالایی نصیب دو کشور کرد.

صالحی اضافه کرد: سندیکاها و ان. جی. او های همتای این انجمن در بخش خصوصی اوکراین اگر با تایید سفارت این کشور معرفی شوند، خواهیم توانست ضمن ارتقای سطح مبادلات تخصصی، سبب رونق بازارهای صنعت ساخت دو کشور شویم.

صالحی در این دیدار خواستار حمایت های بیشتر دولت اوکراین از موضوع صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران شد، تا سبب تقویت بنیه اقتصادی دو کشور شود.

انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران با بیش از 240 عضو و 80 عضو جامعه مهندسان مشاور، سابقه فعالیت بیش از 20 ساله در پروژه های فنی و مهندسی در کشورهای مختلف دارد.

اوکراین به مرکزیت کیف از کشورهای اروپای شرقی است. این کشور از شرق با روسیه، در شمال با بلاروس از غرب با لهستان، اسلوواکی و مجارستان و از جنوب غربی با رومانی و مولداوی هم‌مرز است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران