پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249819 تاریخ : 1395/09/04-16:35:44
,5,17,
بحران قطعی برق در برخی مناطق کشور تا حدود زیادی رفع شده است

بحران قطعی برق در برخی مناطق کشور تا حدود زیادی رفع شده است

معاون شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع برق ایران (توانیر) با بیان اینکه بحران قطعی برق در برخی مناطق کشور تا حدود زیادی رفع شده، گفت: عمده مشکل برق رسانی در منطقه غرب مازندران تا شهر آمل است که با حضور پرسنل معین از چهار استان دیگر، در حال رفع شدن است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمودرضا حقی فام با اشاره به بارش برف و باران شدید در بیشتر مناطق کشور بویژه استان های شمالی افزود: در منطقه صومعه سرا استان گیلان در ساعات گذشته شاهد قطعی برق دو پست 63 کیلو ولت بودیم که با حضور به موقع پرسنل، اینک تا حدود زیادی شبکه برق دار شده است.

به گفته وی، اکنون مشکل حادی از نظر تامین برق در گیلان وجود ندارد و اندک خاموشی ها در برخی مناطق صعب العبور تا امشب برطرف خواهند شد.
حقی فام همچنین با اشاره به بارش برف بسیار سنگین در مناطق آمل، نور و بلده در استان مازندران، خاطرنشان کرد: اکنون برق شهرها وصل شده، اما در ارتفاعات به دلیل سختی دسترسی و همچنین در مناطقی که از شهرها به دور هستند نظیر جاده هراز و برخی ارتفاعات بلده کماکان خاموشی هایی داریم.
حقی فام افزود: بطور قطع، با عبور از این مناطق صعب العبور و حضور پرسنل در مناطق حادثه دیده، به سرعت قطعی های برق رفع خواهد شد.
وی با اشاره به مشکل به وجود آمده در منطقه «جوانرود» کرمانشاه تصریح کرد: در این منطقه به دلیل طوفان شدید که سرعت آن تا 98 کیلومتر در ساعت گزارش شده و هم اینک نیز در حال وزیدن است، شاهد قطعی برق یکی از تلمبه خانه های تامین آب و قطعی آب در شب گذشته بودیم.
معاون شرکت توانیر ادامه داد: با حضور پرسنل و بکارگیری ژنراتورهای اضطراری، تاکنون 50 درصد برق این تلمبه خانه وارد مدار شده و همکاران در حال انتقال ژنراتور دیگری به منطقه هستند و اینک مشکلا حادی وجود ندارد.
حقی فام یادآور شد: اکنون عمده مشکل برق رسانی در منطقه غرب مازندران تا شهر آمل است که بافت جنگلی منطقه و کج شدن درختان به سمت سیم های برق، بر مشکلات موجود افزوده است.
وی گفت: با حضور نیروهای معین از استان های تهران، گیلان، البرز و گلستان در این منطقه، بیش از 60 اکیپ بطور همزمان در حال انجام کار هستند و گزارش های واصله حاکیست که بحران تا حدود زیادی کنترل شده و آمادگی های لازم برای مواجهه با هر گونه شرایط اضطراری نیز وجود دارد.
این مقام مسوول با بیان اینکه تاکنون گزارشی از بروز حادثه برای نیروها و عوامل انسانی گزارش نشده، ابراز امیدواری کرد که مردم با صبر و تحمل خود، پرسنل برق را در انجام وظایف و ماموریت های محوله و خروج از شرایط بحرانی یاری کنند.
به گزارش خبرنگاران ایرنا از شهرستان های مازندران، در برخی مناطق کوهستانی استان بیش از 50 سانتیمتر برف بر زمین نشسته است.
کاهش دما و بارش برف پاییزی به طرز کم سابقه ای مناطق جلگه ای مازندران را از دوشنبه شب تحت تاثیر قرار داد و اکنون برف تمامی این مناطق را سفید پوش کرده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 184
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران