پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6719 تاریخ : 1391/08/02-17:03:41
,5,16,17,
با تشدیدتحریم‌ها صادرات رامتوقف می‌کنیم

وزیرنفت به غرب هشدارداد/

با تشدیدتحریم‌ها صادرات رامتوقف می‌کنیم

وزیر نفت با اشاره به تهیه طرحی برای اداره کشور بدون درآمدهای نفتی خطاب به غرب هشدار داد:«اگر به تشدید تحریم ها ادامه دهید صادرات نفت خود به جهان را قطع خواهیم کرد».

 
خبرگزاری فارس: وزیرنفت به غرب هشدارداد/با تشدیدتحریم‌ها صادرات رامتوقف می‌کنیم

به گزارش بانک و صنعت به نقل از رویترز، وزیر نفت هشدار داد اگر غرب بخواهد تحریم ها علیه ایران را افزایش دهد این کشور صادرات نفت خود را متوقف خواهد کرد.

رستم قاسمی که در جمع خبرنگاران در دوبی سخن می گفت، تاکید کرد: اگر تحریم ها تشدید شود ما صادرات نفت خود را متوقف خواهیم کرد.

به گزارش رویترز، در حالی که غرب با تصور اهمیت درآمدهای نفتی برای ایران، صادرات نفت این کشور را هدف قرار داده است، اظهارات قاسمی جدیدترین موضع گیری تهران در برابر این سیاست است. ایران همچنین تهدید کرده است اگر نتواند نفت خود را به بازارهای جهانی که از طریق تنگه هرمز انتقال می یابد صادر کند، اجازه نمی دهد این آبراه مهم برای کشورهای دیگر نیز نفعی داشته باشد.

 قاسمی در ادامه افزود: ما طرحی را برای دوره بدون درآمدهای نفتی تهیه کرده ایم. تاکنون هیچ مشکل مهمی نداشته ایم اما اگر تحریم ها تشدید شود، ما طرح خود را به اجرا می گذاریم.

وی در ادامه با خطاب قرار دادن تحریمکنندگان ایران تاکید کرد:«اگر شما به تشدید تحریم ها ادامه دهید، ما صادرات نفت خود به جهان را قطع خواهیم کرد».

قاسمی با رد کاهش تولید نفت ایران به 2.7 میلیون بشکه در روز گفت: تولید فعلی نفت ایران 4 میلیون بشکه در روز است. ایران در حال حاضر با ظرفیت کامل و معادل 4 میلیون بشکه در روز نفت تولید می کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 232
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران