پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6436 تاریخ : 1391/07/03-21:11:51
,1,
بانک توسعه صادرات 150 میلیون یورو تسهیلات به پتروشیمی گچساران پرداخت می کند

بانک توسعه صادرات 150 میلیون یورو تسهیلات به پتروشیمی گچساران پرداخت می کند

تهران - خبرگزاری باک و صنعت:بانک توسعه صادرات برای احداث یک واحد تولید اتیلن به ظرفیت یک میلیون تن در سال 150 میلیون یورو تسهیلات به شرکت پتروشیمی گچساران واقع در کهکیلویه و بویر احمد اختصاص می‌دهد


به گزارش بانک و صنعت به نقل از  روابط عمومی بانک توسعه صادرات، مبلغ 150 میلیون یورو از  این تسهیلات با هدف گسترش صنایع پایین دستی پتروشیمی و افزایش اشتغال و ارزآوری برای کشور از محل منابع صندوق توسعه ملی و به عاملیت بانک توسعه صادرات پرداخت می شود و مابقی که 70 میلیون یورو می‌باشد توسط سندیکایی از بانک های تخصصی یا تجاری تامین می شود. مبلغ کل تامین اعتبار این طرح 220 میلیون یورو است.
بنابراین گزارش، با توجه به ذکر نام استان کهکیلویه و بویراحمد در فهرست مناطق کمتر توسعه یافته نرخ سود مورد انتظار در دوره مشارکت با توجه به ضوابط صندوق توسعه ملی 5 درصد در سال تعیین شده است و سررسید قرارداد مشارکت مدنی حداکثر 48 ماه از اجرای قرارداد می باشد.


تسهیلات ارزی ذکر شده با هدف تامین هزینه های خرید تجهیزات و ماشین آلات خارجی پرداخت می شود.
بنا به گفته نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر 20درصد سهام این پتروشیمی به مردم گچساران و استان کهیکیلویه و بویراحمد اختصاص می‌یابد.
خط لوله اتیلن غرب نام یک خط لوله و مجموعه‌ای از کارخانه‌های پتروشیمی در غرب، شمال غربی و جنوب غربی ایران است. قرار است با راه‌اندازی این خط لوله تولیدات مجتمع‌های پتروشیمی جنوب ایران به مصرف صادرات برسد و تولیدات پتروشیمی غرب ایران افزون بر مصرف داخلی به کشورهای همسایه از جمله عراق، ترکیه، گرجستان و ارمنستان نیز صادر شود.
پتروشیمی «کاویان» به‌عنوان بزرگ‌ترین واحد تولیدکننده الفین با ظرفیت تولید سالانه دو میلیون تن اتیلن، و پتروشیمی گچساران با تولید یک میلیون تن اتیلن در سال تامین کننده خوراک اولیه سایر طرح‌های پتروشیمی غرب به شمار می‌روند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 242
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران