پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522386 تاریخ : 1399/08/16-11:38:42
,11,
بازسازی سکونتگاه های غیررسمی زابل با هدف دستیابی مردم به رفاه

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد

بازسازی سکونتگاه های غیررسمی زابل با هدف دستیابی مردم به رفاه

وزیر راه و شهرسازی در سفر خود به زابل طی آیینی که از سوی مردم این شهر برگزار شد، بهره برداری از آسفالت معابر 5 محله حاشیه نشین این شهر به نام های حسین اباد، معصوم اباد، اسلام آباد، هیرمند شمالی و رسالت را آغاز کرد.

به گزارش بانک و صنعت، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی طی سفر به شهرستان زابل با حضور در آیین زیرسازی و بهره برداری از آسفالت معابر 5 محله حاشیه نشین این شهر به نام های حسین اباد، معصوم اباد، اسلام آباد، هیرمند شمالی و رسالت اظهار کرد: اکنون یکی از پروژه های مهم حاشیه نشینی این شهر که موجب آزار و اذیت مردم زابل بود، از طریق اصلاح معابر و بهسازی و آسفالت و انجام پروژه هایی که به مسایل اجتماعی کمک می کند، افتتاح شد.

وی با بیان اینکه بعد از سال ها مردم شهر زابل از محیط شهری مناسبتری بهره مند شده اند، افزود: با خدمات بهسازی شهری، مردم از یکسری از مشکلات این نواحی رها خواهند شد.

اسلامی تاکید کرد: مردم شهر زابل از تسهیلاتی که دولت در بازسازی سکونتگاه های غیر رسمی و محلات حاشیه نشین ایجاد کرده نهایت استفاده را ببرند و هر چه سریعتر نسبت به ایفای سهم خود در ارتقای محل زندگی شان اقدامات سازنده را انجام دهند. ما در وزارت راه و شهرسازی هر چه را در توان داریم به خدمت گذاشته ایم تا مردم به رفاه و آرامش و زندگی سعادتمند دست پیدا کنند.

وزیر راه و شهرسازی دستاوردهای سفر دو روزه خود به استان سیستان و بلوچستان را برای مردم زابل برشمرد و عنوان کرد: امروز در استان سیستان و بلوچستان بیش از 2 هزار میلیارد تومان پروژه یا افتتاح شد یا کار خود را آغاز کرد.

اسلامی در ادامه گفت: طی این سفر 54 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی و 146 کیلومتر راه روستایی افتتاح شدند و همچنین پروژه های بازآفرینی شهری، احداث بیمارستان و تاسیس فرودگاه در حوزه های زیر ساختی در این استان برقرار است.

وی عنوان کرد: از مهمترین پروژه ها، پروژه راه آهن از زاهدان به چابهار است که یک ماه پیش ریل گذاری مکانیزه آن از زاهدان شروع شده و دیروز هم از چابهار به زاهدان ریل گذاری آن آغاز شده است.

گفتنی است که در بازدید از مناطق حاشیه نشین و سکونتگاه های غیر رسمی شهر زابل، فرزانه صادق مالواجرد، معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی، مهدی عبوری، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان، حبیب الله دهمرده و محمد سرگزی نمایندگان مردم زابل در مجلس شورای اسلامی و دیگر مقامات استانی حضور داشتند.

لازم به ذکر است که در این طرح بازآفرینی شهری، در طول هشت ماه حدود 200 هزار متر مربع بهسازی انجام شده است و از 800 هکتار وسعت محلات نابسامان شهر زابل حدود 380 هکتار آسفالت شده که جمعیت 25 هزار نفری را شامل می شود. طی این طرح، تاکنون 40 درصد از این محلات ساماندهی شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 224
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران