پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249648 تاریخ : 1395/09/02-17:41:21
,17,
ایران میزبان برگزاری سیزدهمین اجلاس منطقه ای مجمع جهانی تعاون

معاون اتاق تعاون اعلام کرد:

ایران میزبان برگزاری سیزدهمین اجلاس منطقه ای مجمع جهانی تعاون

معاون ببن الملل اتاق تعاون ایران گفت: جمهوری اسلامی میزبانی سیزدهمین اجلاس منطقه ای مجمع جهانی تعاون بخش آسیا و اقیانوسیه را در سال 2018 بر عهده خواهد داشت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل ازاتاق تعاون، علیرضا قراگوزلو در این باره اظهار داشت: مجمع جهانی مزبور بالاترین مرجع بخش تعاون در جهان است و به دلیل ارتباطاتی که این مجمع با سازمان ملل و سازمان بین المللی کار دارد، برگزاری آن برای کشور امری بسیار مهم به شمار می رود.

قراگوزلو افزود: حضور در این اجلاس با ثبت نام صورت می گیرد و اعضا حق عضویت بالایی می پردازند، در کنار درآمدزایی به شکل مستقیم، موجب درآمدزایی غیر مستقیم برای کشور از محل میزبانی پدید خواهد آمد. 
وی برگزاری این مجمع را از نظر جایگاه بین المللی به دلیل حضور نماینده مجمع جهانی تعاونی ( ICA GLOBAL ) و سایر اعضای هیات مدیره را بسیار مهم دانست .
این مقام مسئول برگزاری این مجمع در ایران را دارای مزایای فراوان دانست و گفت:این میزبانی امکان مطرح کردن ایران در اجلاس جهانی که پاییز سال 2017 در مالزی برگزار می شود،به وجود می آید و این امر یکی از بهترین رخدادها در بخش تعاون به حساب می آید.
قراگوزلو تصریح کرد:یکی از راهبردهای کشورها برای داشتن نفوذ پایدار و مستمر در فضای بین المللی، میزبانی در مجامع است که این امر با رایزنی های صحیح و مذاکرات مناسب برای ایران مهیا شد.
وی اضافه کرد: رییس مجمع جهانی تعاون بخش آسیا و اقیانوسیه فرد ذی نفوذ چینی و نایب رییس اول نماینده پر نفوذ مجلس هند و رییس اتاق تعاون هند است و دریافت میزبانی با تلاش های فراوان صورت گرفت تا حاصل آن اجماع اعضا برای میزبانی ایران شد.
قراگوزلو افزود: جمهوری اسلامی در 90 روز آینده میزبان هیاتی از ICA برای بررسی مکان و سایر مقدمان اجلاس خواهد بود، بنابراین تمام حوزه های بخش تعاون از جمله حمل و نقل، کشاورزی ، بانک و بیمه و غیره باید برای این موضوع برنامه ریزی مناسب داشته باشند تا ضمن معرفی ایران به سایر کشورها بتوانند از دستاورد های بیشمار آن بهره مند شوند.
به گفته معاون بین الملل اتاق تعاون ایران، کشورهای کره جنوبی، ژاپن ، سنگاپور،استرالیا،نیوزلند، چین و هند در قاره آسیا و اقیانوسیه، بخش تعاون بسیار قوی دارند و حضور آنها در چنین فضاهایی برای ایران بسیار مهم است.
جوانترین عضو هیات مدیره آسیا و اقیانوسیه در تاریخ سه دهه ای این مجمع امید داد با میزبانی سیزدهمین اجلاس منطقه ای مجمع جهانی تعاون علاوه بر نفوذ بیشتر در ICA بتواند علاوه بر منافع مستقیم، دستاوردهای بیشتری را برای بخش تعاون کشور داشته باشد .ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران