پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6417 تاریخ : 1391/06/30-08:52:24
,4,17,
ایران تحریم بیمه‌ای اروپا علیه نفت خود را پشت سر گذاشته است

ایران تحریم بیمه‌ای اروپا علیه نفت خود را پشت سر گذاشته است

پایگاه تخصصی لیو اینشورنس خبر داد:

یکپايگاهتخصصی بیمه با اشاره به تحریم بیمه ای اروپا علیه نفت ایران تاکید کرد ایران این محدودیت را پشت سر گذاشته و نشان داده است دیگر مشکلی با آن ندارد.

خبرگزاری فارس: ایران تحریم بیمه‌ای اروپا علیه نفت خود را پشت سر گذاشته است

به گزارش گروه بین الملل بانک و صنعت،  پایگاه تخصصی لیو اینشورنس طی گزارشی نوشت اگرچه تحریم بیمه ای اتحادیه اروپایی علیه نفت ایران در ابتدای اِعمال خود در ماه جولای موفق نشان می داد اما از آن زمان به بعد ایران نشان داده است که دیگر مشکلی با این ممنوعیت ها ندارد.

این گزارش در این زمینه به اظهارات معاون برنامه ریزی بیمه مرکزی ایران اشاره کرد که گفته است: بیشتر تحریم ها بر صنعت نفت ایران وضع شده و ما اقدامات احتیاطی لازم در برابر خطرات و خسارات احتمالی را انجام داده و نفتکش های خود را بیمه کرده ایم.

اتحادیه اروپا شرکت های بیمه ای خود را از صدور خدمات بیمه برای محموله های نفتی ایران منع کرده است. 90 درصد نقل و انتقال نفت در جهان با بیمه شرکت های اروپایی انجام می شود و کشورهای غربی امیدوار بودند با تحریم بیمه ای ایران مشکل بزرگی را برای ایران در زمینه صادرات نفتش، پدید بیاورند.

این گزارش افزود از 25 شرکت بیمه ای در ایران 24 شرکت به بخش خصوصی تعلق دارد که از دست بازی برای صدور بیمه نامه برای محموله های نفتی ایران برخوردارند. ایران تاکید کرده است حاضر است تمام محموله های نفتی خود را بنا به درخواست کشورهای واردکننده بیمه کند.

بر اساس این گزارش برخی کشورهای واردکننده نفت ایران نیز به این کشور در دور زدن تحریم بیمه ای اروپا کمک کرده اند. هند محموله های نفتی ایران را که برای پالایشگاه های دولتی ارسال می شود تا سقف یک میلیارد دلار بیمه می کند. دولت ژاپن نیز هر محموله نفت ایران را تا سقف 7.6 میلیارد دلار بیمه می کند.

اخیرا مقامات ایران اعلام کرده اند شرکت های بیمه ایرانی از محل صدور بیمه نامه برای محموله های نفتی ایران 700 میلیون دلار درآمد کسب کرده اند.

انتهای پیام// ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 297
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران