پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249742 تاریخ : 1395/09/03-14:53:29
,17,
ایجاد پنجره واحد تجاری در گمرک برای بخش بازرگانی بسیار مفید بود

مسعود دانشمند، دبیرکل خانه اقتصاد ایران تأکید کرد:

ایجاد پنجره واحد تجاری در گمرک برای بخش بازرگانی بسیار مفید بود

یک فعال اقتصادی گفت: ایجاد پنجره واحد تجاری ازجمله اقدامات موثر گمرک بوده که توسط مسعود کرباسیان، رئیس کل گمرک اجرایی شده است، اما باید دقت داشت که این وظیفه تنها متوجه گمرک نبوده و همه سازمان‌ها و ارگان‌های کشور با این بخش همکاری لازم را داشته باشند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت،د کتر مسعود دانشمند، دبیرکل خانه اقتصاد ایران تصریح کرد: پنجره واحد تجاری از اقداماتی است که گمرک توانست آن را اجرایی کند و برای بخش بازرگانی بسیار مفید واقع شود و همه فعالان اقتصادی از این بخش حمایت خواهند کرد، اما در این میان برخی موضوعات مانند کوتاهی‌های سازمان‌های دیگر وجود دارد که گمرک را متهم تلقی می‌کند.

وی افزود: ارگان‌ها و سازمان‌های دیگر در بخش الکترونیکی شدن تجارت باید همکاری لازم را با گمرک داشته باشند اما شاهد کوتاهی‌هایی در این زمینه از سوی برخی از این سازمان‌ها هستیم.
این فعال اقتصادی اضافه کرد: دود عدم همکاری سازمان‌های دیگر به چشم گمرک می‌رود و باید در این زمینه تجدید نظر شود. به این دلیل که اینترنت زمانی که کند باشد و نتوان ثبت سفارش انجام داد همه گمرک را مقصر می‌دانند در حالی که وظیفه گمرک ایجاد پنجره واحد تجاری بود که آن را به خوبی انجام داده و همه از این تفکر که نیروی انسانی در بخش بازرگانی باید کاهش یابد حمایت می‌کنند اما کارشکنی‌هایی در این بخش مشاهده می‌شود.
دانشمند گفت: اگر سازمان‌های دیگر همکاری کافی با گمرک داشته باشند هم می‌توانیم قاچاق را کاهش دهیم و هم تولید داخل را تقویت کنیم و این مستلزم همکاری تمام قد سازمان‌ها با گمرک است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 169
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران