پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6632 تاریخ : 1391/07/24-16:39:52
,5,16,17,
اکتشاف نفت و گاز در عمق 6 هزار متری

شرکت ملی حفاری اعلام کرد،

اکتشاف نفت و گاز در عمق 6 هزار متری

مدیر امور اکتشاف شرکت ملی نفت از حفاری در 7 موقعیت جدید اکتشافی با هدف دستیابی به اعماق پایین تر و کشف افق های جدید در مخازن نفت و گاز کشور خبر داد.

 

دکتر هرمز قلاوند تصریح کرد: این موقعیت های جدید اکتشافی بیشتر در طاقدیس های جدید هستند و نتیجه حفاری بیشتر در آنها تا پایان امسال مشخص می شود.

مدیر امور اکتشاف شرکت ملی نفت در تشریح روند فعالیت های اکتشافی در منطقه خراسان و فارس گفت: طاقدیس کپه داغ در منطقه خراسان با طاقدیس های منطقه فارس از نظر ویژگی های ساختاری کاملا متفاوت است ولی متدولوژی انجام عملیات لرزه نگاری در هر دو منطقه یکسان است.

وی تصریح کرد: در طاقدیس های کپه داغ شناسایی منابع گازی و در منطقه فارس برای شناسایی منابع نفت و گاز هدف گذاری شده است.

قلاوند با اشاره به امضای قرارداد پروژه لرزه نگاری دو بعدی بهار بین مدیریت امور اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و شرکت ژئوفیزیک دانا افزود: هشت تا 10 طاقدیس در منطقه فارس با اجرای این پروژه ارزیابی می شود و کار سایزمیک در طاقدیس های بهار، پیر، بیرم، کلاغ، پلنگ، چنگال و امیر انجام خواهد شد.

مدیر امور اکتشاف شرکت ملی نفت گفت: هم اکنون مطالعه طاقدیس هایی که عملیات حفاری آنها انجام نشده از سوی گروه زمین شناسی و ژئوفیزیک در حال انجام است که پس از بررسی نهایی بلوک هایی که باید عملیات لرزه نگاری روی آنها انجام شود، شناسایی می شود.

وی با بیان این که دکل حفاری در میدان خارتنگ (در استان فارس) در حال حفاری است، افزود: بر اساس برنامه در عمق 6 هزار متری، عملیات حفاری در این میدان انجام و نتایج حفاری در آینده نزدیک اعلام می شود.

به گفته قلاوند، میدان خارتنگ یکی از عمیق ترین میدان های منطقه فارس است که اطلاعات با ارزشی در نتیجه حفاری چاه های آن به دست می آید، ضمن آن که برای نخستین بار است که در افق های پالازوئیک پیشین، عملیات شناسایی منابع هیدروکربوری پیگیری می شود.

 
 


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 165
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران