پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516565 تاریخ : 1399/05/02-16:23:51
,5,4,
امید به کنترل کرونا،  نفت را گران کرد

امید به کنترل کرونا، نفت را گران کرد

در حالی که بازار نفت در روزهای گذشته تحت تاثیر افزایش حجم ذخیره نفت در چین و آمریکا با کاهش قیمت همراه بود، اما افزایش امید به کشف واکسن کرونا باعث شد تا نگرانی ها نسبت به کاهش تقاضا کم شود و امروز طلای سیاه در معاملات رشد قیمت را تجربه کند.

به گزارش بانک و صنعت، قیمت نفت که چند روز را با توجه به نگرانی ها از افزایش ذخیره سازی نفت با کاهش پشت سر گذاشته بود، در معالات امروز با توجه به احتمال کشف واکسن کرونا و کنترل این بیماری، روند صعودی به خود گرفت.

این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که از بعد از شیوع کرونا در جهان مسافرت ها به حداقل رسیده و تقاضا برای سوخت به دلیل اعمال محدودیت های رفت و آمد کاهش داشته است.

این موضوع در کنار رقابت عربستان و روسیه برای تولید نفت در ماه آوریل، قیمت ها را در بازار طلای سیاه به شدت کاهش داد.

به نظر می رسد دانشگاه آکسفورد در تولید واکسن کرونا موفق بوده و این موضوع امید به بازگشت زندگی به روال عادی و افزایش مصرف نفت را بالا برده است.

با توجه به این موضوع، قیمت نفت برنت امروز 0.1 درصد بالا رفت و به 44 دلار و 33 سنت در هر بشکه رسید.

نفت شاخص آمریکا نیز به همین میزان بالا رفت و هر بشکه آن به قیمت 41 دلار و 94 سنت معامله شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 195
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران