پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 489320 تاریخ : 1398/05/20-10:41:02
,17,22,
امنیت و رفاه جامعه منوط به درآمدهای مالیاتی است

استاندار آذربایجان‌شرقی:

امنیت و رفاه جامعه منوط به درآمدهای مالیاتی است

استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر ضرورت تلاش همگانی برای نهادینه شدن فرهنگ پرداخت مالیات، گفت: بخشی از امنیت و رفاه جامعه منوط به درآمدهای مالیاتی است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از سازمان امور مالیاتی، محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان‌شرقی در دیدار با مدیرکل، معاونان و روسای مجموعه امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی، اظهار داشت: فرهنگ مالیاتی باید در بین مردم توسعه یابد و رسانه‌ها برای تحقق این هدف کمک کنند تا اقشار مختلف بدانند توسعه جوامع با هزینه‌های مالیاتی به ثمر می‌رسد، هر چند در سال‌های اخیر این فرهنگ تا حدود زیادی ارتقا یافته است.
استاندار آذربایجا‌ن شرقی خاطرنشان کرد: ابزارهای تشویق و ترغیب افرادی که دیرکرد مالیاتی ندارند یا از پرداخت مالیات گریزان نمی‌باشند، نیز باید در دستور کار باشد تا خوش حساب‌های مالیاتی با بدحساب‌ها تفاوت داشته باشند.
پورمحمدی، ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران حوزه مالیاتی استان و ابراز رضایت از عملکرد این حوزه، گفت: در جلسات متعدد با صاحبان مشاغل و اصناف، کمترین گلایه‌های صنعت‌گران و تولیدکنندگان از حوزه مالیاتی است و این نشان می‌دهد که روند امور در این حوزه به خوبی پیش می‌رود.
وی همچنین با اشاره به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده در جوامع مترقی دنیا افزود: با پرداخت این نوع مالیات در جامعه تعادل ایجاد شده و هزینه‌ها در مسیر موثر برای توسعه و آبادانی شهرها و روستاها صرف می‌شود که از فواید آن مردم بهره مند می‌شوند.
استاندار آذربایجان‌شرقی با ابراز رضایت از عملکرد اداره کل امور مالیاتی استان گفت: بر اثر تلاش های خالصانه همکاران مالیاتی در سطح استان و تعامل منطقی با مودیان و هم چنین مشارکت مردم، بیش از 98 درصد درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده آذربایجان شرقی در سال گذشته به حیطه وصول درآمد که جای قدردانی است.
مدیرکل امور مالیاتی استان آذربایجان شرقی نیز در پایان این دیدار گفت: دولت نیازمند درآمدهای غیرنفتی است که عمده ترین آن مالیات است و در اقتصاد مقاومتی، اصلی ترین پایه آن درآمدهای مالیاتی است که کشور را از وابستگی به نفت بی نیاز می کند و با ایجاد رفاه و آرامش برای مردم نتایج آن به جامعه بازمی گردد.
شریفی همچنین از پرداخت حدود 504 میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده در سال 1397 به شهرداری‌ها و دهیاری‌های آذربایجان‌شرقی خبر داد و آن را منبع بسیار مهمی در توسعه شهری و روستایی استان دانست.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 201
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران