پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 489050 تاریخ : 1398/05/14-17:32:05
,17,
آمادگی ایران برای حمایت ویژه از فعالیت سرمایه گذاران خارجی حوزه‌های صنعت و معدن

وزیر صنعت خبر داد؛

آمادگی ایران برای حمایت ویژه از فعالیت سرمایه گذاران خارجی حوزه‌های صنعت و معدن

وزیر صنعت، معدن و تجارت، از آمادگی ایران برای حمایت ویژه از فعالیت سرمایه گذاران خارجی در کشورمان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی در دیدار با تعدادی از سرمایه‌گذاران خارجی فعال در حوزه تولید پنل های خورشیدی، با اشاره به ظرفیت ها و فرصت های بی نظیر صنعتی و معدنی ایران، گفت: برای فعالیت اثر بخش همه سرمایه گذاران خارجی در نقاط مختلف کشورمان، تمامی مشوق های قانونی را به کار می بندیم.

وی با اشاره به تخصص گروه سرمایه‌گذاری هندی-آلمانی در حوزه تولید پنل های خورشیدی و راه اندازی نیروگاه‌های این حوزه، تصریح کرد: این صنعت از چند جهت برای کشور ما حائز اهمیت است که از مهترین عناوین آن می توانیم به فرصت های صادراتی برق تولیدی اشاره کنیم.

رحمانی ادامه داد: علیرغم همه محدودیت ها صنعت ما در حال رشد بوده و نیازمندی کشور به مصرف برق رو به فزونی است، لذا حضور سرمایه گذار خارجی در این بخش می تواند آورده خوبی برای دو طرف داشته باشد.

وزیر صمت تاکید کرد: نه تنها در این صنعت، بلکه در سایر حوزه های صنعتی و معدنی هم فرصت های بی بدیلی برای سرمایه گذاران خارجی وجود دارد.

رحمانی گفت: یکی از مزیت های مهم کشورمان در همکاری با سرمایه گذاران خارجی وجود نیروی انسانی توانمند ایرانی است که در کنار وجود مواد اولیه مناسب، از لحاظ تامین تجهیزات مورد نیاز هم شرایط برای آغاز فعالیتشان کاملا مهیا است.

وی با اشاره به برخی پیشرفت های صنعتی کشورمان خاطر نشان کرد: صنایع بزرگ فولاد، مس و آلومینیوم ایران در حال توسعه روز افزون هستند و در آینده نزدیک تامین انرژی مورد نیاز این صنایع و بخش های پایین دست آنها مورد توجه خواهد بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با دعوت از همه سرمایه گذاران قدرتمند خارجی برای مشارکت در طرح های صنعتی و معدنی ایران، تصریح کرد: برای تسریع در روند فعالیت سرمایه‌گذاران خارجی تمامی ظرفیت ها و مشوق های قانونی را به کار می بندیم.

رحمانی با اشاره به امنیت بالای سرمایه گذاری در ایران، گفت: هیچ محدودیتی مانع توسعه کشورمان طی 40 ساله گذشته نشده و از این پس هم نخواهد شد.

وی اعلام کرد: فقط در بخش معدن و اکتشافات معدنی امروز ظرفیتی بالغ بر 50 میلیارد تن مواد معدنی قابل استخراج در ایران شناسایی شده که فرصت بسیار مناسبی برای مشارکت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است.

وزیر صمت تاکید کرد: اولویت نخست ما فعالسازی همین ظرفیت ها و ممانعت از خام فروشی در این حوزه است، در همین راستا راه اندازی واحدهای صنعتی توانمند برای تبدیل مواد معدنی موجود به محصولات با ارزش افزوده بالا در دستور کار است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 210
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران