پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 489407 تاریخ : 1398/05/22-10:50:21
,5,
افزایش 2 درصدی صادرات غیرنفتی از پارس جنوبی

افزایش 2 درصدی صادرات غیرنفتی از پارس جنوبی

اگرچه آمریکا تحریم‌ها را با هدف کاهش مبادلات جهانی ایران وضع کرده اما آمار صادرات غیر نفتی از پارس جنوبی نشان می‌دهد که صادرات غیرنفتی نه تنها کاهش نداشته بلکه در یکسال گذشته رشدی 2 درصدی را به ثبت رسانده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، منطقه پارس جنوبی که بزرگترین میدان گازی جهان را در خود جای داده است، علاوه بر دارا بودن عنوان پایتخت انرژی ایران، قطب صادرات محصولات غیرنفتی، پتروشیمی و میعانات گازی کشور نیز به شمار می‌رود.

صادرات محصولات مواد غیر نفتی از اداره کل گمرک پارس جنوبی با وجود محدودیت‌ها و تحریم‌های آمریکا روندی افزایشی دارد؛ به طوری که از ابتدای شهریور سال گذشته تا امروز بیش از 17.8 میلیارد تن کالا به ارزش 4.5 میلیارد دلار مواد غیر نفتی صادر شده که در مقایسه با سال پیش از آن از نظر وزن 2 درصد رشد را نشان می‌دهد.

همچنین آمارها حاکی از آن است که در این مدت، مقدار 5 میلیارد و 611 میلیون و 65 هزار تن به ارزش 5 میلیارد و 484 میلیون و 22 هزار و 595 دلار میعانات گازی صادر شده است که در مجموع صادراتی بیش از 23 میلیارد تن را از این گمرک به ثبت رسانده است.

احمد پورحیدر مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به صدور 23 میلیارد و 489 میلیون و 651 هزار و 422 تن کالا شامل متانول، پروپان، بوتان، پلی‌اتیلن سبک و سنگین، میعانات گازی، آمونیاک، گوگرد، استایرن، نفت خام و ... به ارزش افزون بر 9 میلیارد و 998 میلیون و 89 هزار و 595 دلار به خارج از کشور گفت که این کالاها به کشورهای چین، امارات، کره جنوبی، هند، ژاپن، هنگ هنگ، اندونزی، ترکیه، مصر، کویت و غیره ... صادر شده است.

همچنین مقدار 20 میلیون و 395 هزار و 123 تن کالا به ارزش 95 میلیون و 893 هزار و 435 دلار جهت تکمیل فازها و سایر پتروشیمی‌ها وارد منطقه شده که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن 50 درصد و از نظر ارزش 610 درصد افزایش داشته است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 204
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران