پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6802 تاریخ : 1391/08/11-12:02:28
,5,16,17,20,
افزایش قیمت بنزین و حامل های انرژی پیشنهاد شد

سخنگوی طرح تحول اقتصادی دولت،

افزایش قیمت بنزین و حامل های انرژی پیشنهاد شد

سخنگوی طرح تحول اقتصادی دولت با اعلام اینکه پیشنهادی مبنی بر افزایش نرخ حامل های انرژی به ویژه بنزین وجود دارد ولی نهایی نیست، هرگونه توقف در پرداخت یارانه های نقدی را رد کرد.

 
 

به گزارش بانک و صنعت، محمدرضا فرزین  در حاشیه امضای قرارداد صندوق توسعه ملی و وزارت نیرو در پاسخ به سوال مهر در ارتباط با نحوه اختصاص منابع ارزی صندوق به پروژه های وزارت نیرو، گفت: تمام پروژه هایی که پذیرفته شد، صرفا برای بخش خصوصی است و امکان استفاده طرح های دولتی از منابع صندوق طبق قانون وجود ندارد.

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی، اظهار داشت: تاکنون 13 پروژه نیروگاهی بخش خصوصی پذیرفته شده است که در آنها دولت سهم بالایی ندارد. به صورت کلی دولت می تواند در پروژه هایی که از منابع صندوق توسعه ملی استفاده می کنند، 20 درصد باشد.

فرزین ادامه داد: قرار است وزارت نیرو در قالب برنامه 5 ساله این وزارتخانه، پروژه ها را برای استفاده از منابع صندوق به بانک های عامل معرفی کند که پس از طی مراحل تایید، برای استفاده پروژه ها از تسهیلات صندوق توسعه کلی، مسدودی انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: وزیر نیرو به عنوان نماینده حوزه نیرو با صندوق توسعه ملی قرارداد امضاء کرده اند و در این زمینه ایشان باید پاسخگوی روند اجرای پروژه های حوزه نیرو باشند.

افزایش قیمت حامل های انرژی

سخنگوی طرح تحول اقتصادی دولت در ارتباط با برخی مطالب عنوان شده در مورد توقف پرداخت یارانه های نقدی که در قالب فاز اول هدفمندی یارانه ها پرداخت شده است، با تکذیب این موضوع درباره احتمال افزایش نرخ حامل های انرژی، گفت: در این زمینه برخی پیشنهادات به ویژه برای بنزین وجود دارد که نهایی نیست و فعلا نرخ های موجود ادامه دارد.

فرزین با بیان اینکه برای تک نرخی شدن بنزین نیز برنامه ای در دست نیست پیرامون موضوع کسری بودجه دولت پس از اجرای فاز اول هدفمندی و پرداخت یارانه های 45 هزار و 500 تومانی، افزود: این برآورد صحیح نیست و تاکنون 1 ریال نیز کسری وجود نداشته است.

وی با اشاره به لزوم جبران بخشی از شکاف تفاوت نرخ حامل های انرژی در داخل و خارج کشور در زمان اجرای فازدوم هدفمندی یارانه ها، گفت: با جمع بندی دولت، این مسئله حل می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران