پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6909 تاریخ : 1391/08/29-10:44:26
,16,20,22,
افزایش صادرات محصولات دانش بنیان به یک میلیارد دلار

افزایش صادرات محصولات دانش بنیان به یک میلیارد دلار

میزان صادرات محصولات دانش بنیان کشور 620 میلیون دلار است که این میزان باید از مرز یک میلیارد دلار فراتر رود.


 

به گزارش بانک و صنعت، نسرین سلطان خواه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مراسم امضای تفاهم نامه مجمع تشکل های دانش بنیان در اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران افزود: طی 4 سال گذشته از طریق ستادهای فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت های مختلفی از شرکت های دانش بنیان صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: طی سال های اخیر تسهیلات قرض الحسنه با مبلغ 3 هزار میلیارد تومان با شرایط آسان در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار داده شده است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به راهبری 25 طرح کلان ملی از سوی این معاونت گفت: تولید رادیو داروها، ابر رایانه ملی و تجهیزات پزشکی از جمله این طرح ها بوده است.
سلطان خواه اضافه کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای راهبری 25 طرح کلان ملی بودجه 1800 میلیارد ریالی اختصاص داده است.
وی با اشاره به لزوم صادرات محصولات دانش بنیان کشور گفت: سال 89 میزان صادرات محصولات دانش بنیان کشور 620 میلیون دلار بوده است که این میزان در سال 91 باید از مرز یک میلیارد دلار افزایش یابد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه محصولات دانش بنیان کشور نیازمند بازارهای منطقه ای و بین المللی هستند، تصریح کرد: باید سهم صادرات کالاهای با دانش و فناوری بالا در کشور افزایش یابد.
وی با تأکید بر اینکه اتاق ایران و بخش خصوصی می تواند در راستای ارتقای سطح کشور به تحقیقات علمی کمک کند، گفت: امضای تفاهم نامه با اتاق ایران در بستر توسعه تحقیقات علمی صورت می گیرد، به این امید که واحدهای تولید کالا و خدمات دانش بنیان در نهایت به بنگاه های خصوصی مبدل شوند.
وی افزود: در این تفاهم نامه ما به دنبال آن هستیم، تا صادرات مواد خام و نیمه خام را به صادرات محصولات نهایی و با فناوری بالا تبدیل کنیمارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 232
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران