پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518141 تاریخ : 1399/05/29-14:29:51
,17,
افزایش تا 1.3 میلیونی حقوق بازنشسته ها

افزایش تا 1.3 میلیونی حقوق بازنشسته ها

بعد از رایزنی های انجام شده در رابطه با همسان سازی حقوق بازنشسته های لشگری و کشوری، طی توافق صورت گرفته برای تامین مالی از سوی دولت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیز حداقل تا 1.3 میلیون تومان افزایش پیدا می کند.

به گزارش بانک و صنعت، همسان سازی حقوق بازنشسته ها که طبق قانون برنامه ششم توسعه به دولت تکلیف شده هر ساله با تعریف منابع در بودجه سنواتی در دستور کار قرار دارد. برای امسال برای ترمیم حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری 10 هزار میلیارد تومان در بودجه پیش بینی شد.بر این اساس حداقل حقوق بازنشسته ها به 2.8 میلیون تومان در سال جاری افزایش پیدا کرد.

اما از سوی دیگر طی رایزنی های صورت گرفته بین دستگاه های مربوطه، دولت ترمیم حقوق بازنشسته های تامین اجتماعی را نیز مورد بررسی قرار داد که قرار شد تامین منابع آن از طریق پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی انجام شود که اعلام نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از این حکایت داشت که حدود 32 هزار میلیارد تومان دراین رابطه بدهی دولت تسویه خواهد شد.

اما تازه ترین اعلام رییس جمهور در رابطه با وضعیت همسان سازی حقوق بازنشسته ها حاکی از آن است که در رابطه با وضعیت 3.5 میلیون بازنشسته کارگری نیز همسان سازی اجرایی و براین اساس احکام مربوطه به زودی صادر و در دستور کار قرار خواهد گرفت.

این در حالی است که با همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی براساس سابقه به دریافتی آنها اضافه می شود؛ به طوری که به عنوان نمونه بازنشستگان با 30 سال سابقه که اکنون حداقل دستمزدشان یک میلیون و 600 هزار تومان است تا دو میلیون و 800 هزار تومان و بازنشستگان با 35 سال سابقه نیز از حداقل یک میلیون و 700 هزار به سه میلیون تومان افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین بازنشسته های با 25 سال سابقه نیز حدود 80 درصد افزایش حقوق خواهند داشت.

در مجموع آنچه که تاکنون سازمان برنامه و بودجه وعده داده از این حکایت دارد که از اول مهرماه همسان سازی حقوق بازنشسته ها اعم از لشگری و کشوری در دستور کار قرار خواهد گرفت که براساس آن دریافتی بازنشستگان به 80 تا 90 درصد حقوق شاغلان همتراز خود خواهد رسید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 235
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران