پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249141 تاریخ : 1395/08/26-12:17:38
,10028,
افتتاح نخستین کمپ رهبران جوان ایرانی تاپایان دولت یازدهم درشیراز

افتتاح نخستین کمپ رهبران جوان ایرانی تاپایان دولت یازدهم درشیراز

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان بااشاره به انتخاب شیراز به عنوان پایتخت جهان اسلام در سال2017 گفت:نخستین کمپ رهبران جوان ایرانی تاپایان دولت یازدهم در شیراز راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل ازپایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمدرضا رستمی با تاکید بر نقش سازمانهای مردم نهاد در تغییرات اجتماعی، افزود: طی چهار سال گذشته مشارکت ها افزایش یافته، احترام بالا رفته و امید و نشاط در حال رشد است که اینها نشانه های خوبی است که با مشارکت جوانان اتفاق افتاده است.

وی توضیح داد که سازمان های مردم نهاد با مجموعه ای از فعالیتها و برنامه ها که برآمده از خود جوانان بود، موفق شد تاشرایط را بهبود دهند و این نقش نباید کوچک و نادیده گرفته شود و باید مرتب بر تداوم این فعالیتها همت گمارد و کار را پیش برد.

معاون وزیر ورزش و جوانان در ادامه سخنان  با پاسخ منفی به اینکه آیا رشد کمی سمن ها برای دستیابی به این مهم کافی است? افزود:حتما باید به کیفیت کار هم توجه می شد، بنابراین در کنار کمیت، توانمند سازی به عنوان اولویت مورد توجه قرار گرفت.

رستمی با تاکید بر پرهیز از شعار گرایی در خصوص توانمند سازی سازمان های مردم نهاد جوانان ،در این بخش خاطر نشان ساخت: چنین نگاهی به این حوزه نتیجه ای جز شکست نخواهد داشت.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته برای توانمند سازی سازمان های مردم نهاد جوانان از برگزاری دوره های آموزشی دانش افزایی و مهارت افزایی به عنوان کاری پایه ای خبر داد و افزود: در حال حاضر برای تمامی سمن ها هر ماه یک دوره مهارت افزایی سازمان های مردم نهاد در حال برگزاری است.

رستمی افزود: ارایه طرح و برنامه توسط سازمانهای مردم نهاد و داوری در شورای داوری استانی و حمایت تا سقف 7 میلیون تومان از جمله اقداماتی است که در حوزه های استانی صورت گرفته است.

معاون ساماندهی امور جوانان حمایت از طرح های ملی تا سقف 50 میلیون تومان توسط سمن های حوزه جوان را یکی دیگر از اقدامات انجام شده اعلام کرد که در دستور کار قرار گرفته است.

وی همچنین مشارکت اعضا سازمان های مردم نهاد جوانان در مراکز تصمیم سازی حاکمیتی و دولتی را یکی دیگر اقدامات در جهت توانمند سازی  اعلام کرد و توضیح داد که هم اکنون 1300 جوان فعال، عضو ستادهای ساماندهی جوانان در کشور هستند که این اعضا می توانند در کنار مدیران استانی و کشوری بنشینند و در تصمیم‌گیری ها مشارکت کنند.

وی در ادامه سخنانش برگزار ی انتخابات ملی برای مجمع  ملی جوانان را مورد توجه قرار داد و گفت:مجامع نمایندگان خود را انتخاب کنند چرا که با این انتخابات در پی این هستیم که اولین پایه مجلس ملی جوانان را استوار سازیم و برای  این فرایند ساختاری قانونی تبیین کنیم و حضور جوانان را در فعالیتهای مختلف معنا دار کنیم‌.

رستمی در خصوص فعالیتهای بین المللی سازمان های مردم نهاد نیز ادامه داد: پیش از این  امکان حضور در سازمان های بین المللی را نداشتیمکه با تشکیل مجمع ملی جوانان قصد داریم جوانان مان را در فعالیتهای سازمانهای بین المللی از جمله یونسکو و بخشهایی از سازمان ملل که جوانان در آن بخش ها مشارکت دارند  معرفی کنیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: پیش از این ساختار قانونی آن آماده نشده بود که با تشکیل مجمع ملی جوانان،نمایندگانی را ما در حوزه بین المللی به مجامع مختلف برون مرزی معرفی خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: این تغییر در سطح گفتمان از آن بی اعتمادی به این اعتماد این قابلیت را در شکل طرح‌ها و برنامه ها به دنبال دارد.

رستمی در بخش دیگری از سخنان از برگزاری همایش نقش جوانان در اقتصاد مقاومتی در دی ماه با حضور معاون اول رییس جمهوری خبرداد و افزود: اعضای سازمان های مردم نهاد در این همایش نقش آفرین هستند.

رستمی افزود: ما موفق شدیم دومین پایتخت جهان اسلام در سال 2017 در شیراز را اخذ کنیم و این فرصت برای مجموعه اعضا سازمان های مردم نهاد است که طرح ها و برنامه های شان در جمع کشورهای اسلامی را بیان کنند. برای تحقق آن نیز درصدد راه اندازی اولین کمپ رهبران جوان ایرانی در شیراز هستیم و  آن را تا پایان دولت یازدهم اجرایی خواهیم کرد.

وی همچنین توضیح داد که قراراست در سفرهای استانی وزیر ورزش و جوانان به استان های مختلف دیدارهای را با سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه جوان داشته باشند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 224
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران