پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 532981 تاریخ : 1399/09/15-15:11:10
,10028,
آغاز فعالیت کمپین «دوچرخه سوارم» با هدف توسعه فرهنگ دوچرخه سواری

تلاش برای مناسب سازی تهران برای دوچرخه سوارها

آغاز فعالیت کمپین «دوچرخه سوارم» با هدف توسعه فرهنگ دوچرخه سواری

کمپین دوچرخه سوارم با هدف توسعه فرهنگ دوچرخه سواری به عنوان یکی از پروژه های بخش نرم افزار سند توسعه دوچرخه کار خود را شروع کرده است. این کمپین با استفاده از برنامه های آموزشی، زمینه های فرهنگی لازم برای استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله حمل و نقل شهری را فراهم کرده و بر دوچرخه سواری ایمن و احترام به قوانین و رعایت نکات بهداشتی در دوران شیوع کرونا تاکید می کند.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از حمل و نقل و ترافیک تهران، سند توسعه دوچرخه سواری شهر تهران یکی از اقدامات واحد توسعه سیستم های حمل ونقل پاک در سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری با مشورت گروه های مردمی دوچرخه سواری شهر تهران است که با هدف کلی ، فراهم آوردن محیط مناسب در شهر تهران برای توسعه دوچرخه سواری و ترویج استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه در انجام سفرهای روزانه شهروندان ایجاد شده است.

احداث مسیرهای ویژه دوچرخه، راه اندازی و بهره برداری سیستم دوچرخه اشتراکی در مرکز شهر تهران، توسعه مسیرهای دوچرخه سواری در دانشگاه ها و بوستان ها، راه اندازی خانه های دوچرخه در سطح شهر و بررسی امکان احداث مسیرهای ویژه دوچرخه در پیاده روها از جمله اقدامات زیرساختی این واحد است.

در جهت توسعه و تسهیل دوچرخه سواری و افزایش سهم دوچرخه و ترغیب شهروندان به استفاده از آن در سفرهای درون شهری، اپلیکیشن «دوچرخه» نیز به سفارش این واحد توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران تهیه شده و در دسترس عموم قرار گرفته است. دوچرخه سواران با استفاده از این اپلیکیشن به امکاناتی مانند مسیریابی و به اشتراک گذاری داده های خود با دیگران دسترسی دارند. اطلاع از مسیرهای ویژه دوچرخه، پیمایش مسیر و اعلام مشکلات آن، اطلاعات فروشگاه ها و تعمیرگاه های تخصصی دوچرخه و همچنین ایستگاه های دوچرخه اشتراکی از دیگر امکانات در نظر گرفته شده برای این اپلیکیشن است. اپلیکیشن موبایلی «دوچرخه» هم زمان با روز جهانی دوچرخه رونمایی شد.

کمپین «دوچرخه سوارم» همکاری مشترکی بین گروه های مردمی دوچرخه سواری شهر تهران، واحد حمل و نقل پاک و مرکز ارتباطات شهرداری تهران است.

علاقه مندان برای اطلاع بیشتر از مجموعه فعالیت های این کمپین میتوانند به وبسایت www.docharkhesavaram.com مراجعه کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 216
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران