پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 278524 تاریخ : 1388/10/13-14:27:59
,11,17,
اعلام آمادگی هلند برای تسریع همکاری و ارایه خدمات به ایران در بخش جاده‌ای

وزارت راه وشهرسازی خبرداد:

اعلام آمادگی هلند برای تسریع همکاری و ارایه خدمات به ایران در بخش جاده‌ای

معاون مدیرکل روابط بین‌الملل وزارت زیرساخت و محیط ‌زیست هلند گفت :کشور متبوعش از ارایه خدمات فناوری در حوزه‌های مختلف راهداری، مدیریت راه‌ها و سامانه‌های حمل ‌و نقل هوشمند برای همکاری با ایران، استقبال می کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، هنک اسنوکن  در دیدار با محمدجواد عطرچیان مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل ‌و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای،ضمن ابراز خوشنودی نسبت به از سرگیری مذاکره با جمهوری اسلامی ایران و امضای موافقت‌نامه حمل‌ و نقل جاده‌ای با‌ حضور دو مدیر ارشد از وزارتخانه زیرساخت و محیط ‌زیست هلند، این امر را نشانه عزم آمستردام در تحکیم و بازسازی روابط اقتصادی با تهران ذکر کرد.

وی خواستار اطلاعات تکمیلی برای افزایش شمار پروانه‌های تردد مبادله شده و رویه‌های موردنظر به منظور تدوین موافقت‌نامه بین دو کشور شد. 
براساس این گزارش، عطرچیان نیز در نشست یاد شده، بر افزایش شمار مجوزهای عبور و تنظیم چارچوب همکاری‌های راهداری و خدمات جاده‌ای بین دو طرف تاکید کرد.
وی تاریخچه‌ای از تنظیم پیش ‌نویس موافقت‌نامه حمل ‌و نقل بین‌المللی جاده‌ای دو کشور را بیان کرد و ضمن تشریح شرایط رو به رشد اقتصادی ایران در دوره پسابرجام ، ضرورت نهایی سازی موافقت‌نامه مربوطه را خاطرنشان ساخت.
عطرچیان افزایش مبادله شمار پروانه‌های عبور دو طرف را برای جلوگیری از هرگونه وقفه در مبادلات تجاری، به منظور افزایش همکاری در سایر زمینه‌ها ضروری دانست .
مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل ‌و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای ، آمادگی جمهوری اسلامی را برای تدوین هرچه سریع‌تر موافقت‌نامه حمل ‌و نقل بین‌المللی جاده‌ای ایران - هلند ابراز داشت.
وی اهمیت توسعه روابط در بخش های مختلف تجاری بین دو کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: برطرف نکردن چالش‌های حمل‌ و نقلی از سوی دو طرف، بر روند صادرات طرف مقابل تاثیر می‌گذارد.
عطرچیان گفت: لازم است سازمان‌های متولی حمل‌ و نقل بین‌المللی جاده‌ای دو کشور، بیش از این فرصت را برای رفع موانع اداری و غیر اداری در توسعه روابط، از دست ندهند.
این مقام مسئول، انجام دیدار مقام های دو طرف را برای افزایش و تعمیق مناسبات اقتصادی دو کشور ضروری دانست و بر عزم دو طرف برای افزایش روابط در بخش حمل‌ و نقل تاکید کرد.
 سالانه حدود یکهزار دستگاه کامیون ایرانی به هلند عزیمت و نسبت به جابجایی کالا بین دو کشور اقدام می‌ کنند، این نخستین بار در تاریخ 70 ساله مناسبات جدید حمل ‌و نقلی دو کشور است که طرفین برای امضای موافقت‌نامه حمل‌ و نقل جاده‌ای تلاش می‌ کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 214
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران