پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249958 تاریخ : 1395/09/06-16:42:52
,10028,
استفاده از واقعیت مجازی برای بازپروری زندانیان

استفاده از واقعیت مجازی برای بازپروری زندانیان

محققان در نیویورک قصد دارند طی یک پژوهش نوین از فناوری واقعیت مجازی برای بازپروری و آموزش زندانیان استفاده کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، زد دی نت، دکتر راجی وحیدی بنیانگذار و مدیر عامل شرکت بازپروری مجازی(virtual rahab) اظهار کرد:  قصد ما از انجام این پژوهش بازپروری و آموزش زندانیان و در نهایت آماده سازی آنها برای یک زندگی بهتر در خارج از زندان، کاهش نرخ جرایم مختلف و میزان ارتکاب به جرم پس از حبس است.

محققان در این پژوهش به دنبال استفاده از  فناوری واقعیت مجازی برای ارائه خدمات تادیبی و برنامه‌های توانبخشی برای مجرمان جنسی، عاملان خشونت خانگی و دیگر زندانیان و همچنین آموزش‌های شغلی عملی آنها هستند.

وحیدی اظهار کرد با استفاده از این فناوری مجازی می‌توان دنیایی مجازی که استعاره‌ای از دنیای حقیقی است را برای زندانیان بوجود آورد.

برای مثال آنها با استفاده از این فناوری می‌توانند کارهای عملی مانند تعویض کردن باتری ماشین در فضایی رایانه‌ای را تجربه کنند و آموزش‌های لازم را در این زمینه ببینند.

این پروژه به فناوری لمسی نیز مجهز بوده و حس لامسه را برای کاربران به ارمغان می‌آورد تا آنها بتوانند احساس واقعی‌تری را تجربه کنند.

به عنوان مثال اگر زندانی قبل از خنک شدن ماشین در دنیای مجازی اقدام به تعویض باتری کند، یک شوک خفیف را دریافت خواهد کرد.

به گفته وحیدی یکی از مزایای این پروژه آن است که مهارت‌های به دست آمده در محیط‌های مجازی به طور مستقیم قابل انتقال به دنیای واقعی هستند.

این فناوری همچنین زندانیان را در معرض درگیری‌های مجازی مانند مشاجرات خانوادگی یا درگیری‌های لفظی و فیزیکی خشونت آمیز بین افراد مختلف قرار داده و رفتار و واکنش‌های آنها را ارزیابی می‌کند.

محققان پروژه بر این باورند که با استفاده از این فناوری مجازی می‌توان نرخ جرایم مختلف را به طور چشمگیری کاهش داد.

آنها در حال حاضر در حال مذاکره با مقامات دولتی در سراسر آمریکا و همچنین سرمایه‌گذاران هستند و اگر همه چیز طبق برنامه ریزی پیش برود این پروژه تا اواسط 2017 راه اندازی خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 210
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران