پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 489394 تاریخ : 1398/05/21-12:18:39
,5,4,
ادامه روند کاهش قیمت نفت جهانی

ادامه روند کاهش قیمت نفت جهانی

قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی به دلیل نگرانیها نسبت به کندی رشد اقتصادی و جنگ تجاری آمریکا و چین که به تقاضا برای نفت لطمه می زند، کاهش پیدا کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، بهای معاملات آتی نفت برنت 18 سنت یا 0.3 درصد کاهش یافت و به 58 دلار و 35 سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 21 سنت یا 0.4 درصد کاهش پیدا کرد و به 54 دلار و 29 سنت در هر بشکه رسید. 

هر دو شاخص قیمت هفته گذشته کاهش داشتند و نفت برنت بیش از پنج درصد و وست تگزاس اینترمدیت حدود دو درصد کاهش قیمت ثبت کرده بود. 

آلفونسو اسپارسا، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA در این باره گفت: قیمت نفت در آغاز معاملات هفته جاری به دلیل پیش بینی تقاضای کمتر که هفته گذشته منتشر شد و بدبینی بازار نسبت به توافق تجاری میان آمریکا و چین کاهش پیدا کرده است. 

جنگ تجاری آمریکا و چین هفته گذشته بازارهای سهام جهانی را متلهب کرد و همزمان رشد غیرمنتظره ذخایر نفت آمریکا، قیمت نفت را که حدود 20 درصد از اوج خود در آوریل سقوط کرده است، تحت فشارهای کاهشی بیشتری قرار داد. 

تحلیلگران بانک گلدمن ساکس در یادداشتی اعلام کردند نگرانیها از این که جنگ تجاری آمریکا و چین به رکود اقتصادی منجر شود، افزایش یافته است و این بانک انتظار دارد توافق تجاری میان دو کشور پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 اتفاق بیافتد. 

آژانس بین‌المللی انرژی با توجه به چشم انداز ضعیف برای رشد اقتصاد جهانی، هفته گذشته پیش بینی خود از رشد تقاضا برای نفت در سال 2019 را به میزان 100 هزار بشکه در روز کاهش داد و یک میلیون بشکه در روز اعلام کرد. همچنین پیش بینی خود از رشد تقاضا در سال 2020 را 50 هزار بشکه در روز کمتر کرده و 1.3 میلیون بشکه در روز اعلام کرد. 

در گزارش آژانس بین‌المللی انرژی آمده بود که آمارهای جدید کاهش تقاضا برای نفت در هند، عربستان سعودی، کره جنوبی و کشورهای متعدد اروپایی را نشان می‌دهد و آمار مقدماتی آمریکا تقاضای کمتر برای سوخت‌ها در آغاز فصل پیک رانندگی را نشان می‌دهد و تنها تقاضای چین برای نفت بالا رفته است. 

در این بین، منابع صنعتی آگاه اعلام کردند تولید نفت روسیه در نخستین هفته ماه میلادی جاری به 11.32 میلیون بشکه در روز در مقایسه با 11.15 میلیون بشکه در روز میانگین تولید ژوییه افزایش پیدا کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، اوپک و متحدانش شامل روسیه با هدف تقویت قیمتها، در ژوییه توافق کرده بودند کاهش تولید 1.2 میلیون بشکه در روز را تا مارس سال 2020 ادامه دهند.

اما آمار شرکت خدمات انرژی "بیکرهیوز" نشان داد شمار دکل‌های حفاری نفت آمریکا هفته گذشته شش حلقه کاهش یافته و به 764 حلقه رسیده است، که از پایین رفتن تولید نفت این کشور در ماههای آینده حکایت دارد. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 192
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران