پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6451 تاریخ : 1391/07/05-12:19:22
,16,17,
اختلاس مالی نداشتیم

با مترجم متخلف برخورد شد

اختلاس مالی نداشتیم

رئیس صدا و سیما،

رشد ده هابرابری قیمت پخش بازی فوتبال

 
ربه گزارش بانک و صنعت ، رئیس سازمان صداوسیما ضمن اظهار بی‌اطلاعی از آخرین اخبار مرتبط با شبکه "نوروز" تأکید کرد: به هر حال مقدماتی برای راه‌اندازی "نوروز" لازم است که احتمالا دوستان در حال پیگیری تحقق آن مقدمات هستند و هنوز انجام نگرفته است.

سید عزت‌الله ضرغامی رئیس سازمان صداوسیما در حاشیه مراسم اختتامیه جشنواره اتحاد در پاسخ به خبرنگار مهر درباره تأسیس شبکه مشترک ایران، افغانستان و تاجیکستان اظهار کرد: ما نقطه نظراتی درباره محتوای این شبکه داشتیم و حتی آمادگی نسبی برای راه‌اندازی آن وجود داشت. با این حال اکنون من در جریان آخرین اخبار مربوط به شبکه نیستم اما به هر حال مقدماتی برای راه‌اندازی "نوروز" لازم بود که احتمالا دوستان در حال پیگیری تحقق آن مقدمات هستند و هنوز انجام نگرفته است.

وی درپاسخ به سوال خبرنگاری درباره گاف سریال "خانه اجاره‌ای" و ذکر "سنتی نکاحی" به جای "النکاح سنتی" و نیز به طنز کشیده شدن داستان زندگی پدر و مادر مقدس اردبیلی در یکی دیگر از مجموعه‌های طنز تلویزیون، درباره فعالیت‌های نظارتی صداوسیما تصریح کرد: به صورت کلی مجموعه نظارتی سازمان همه تولیدات را در حوزه‌های مختلف بررسی می‌کند. بسیاری از انتقاداتی که در فضای هنری کشور نسبت به ما به دلیل سختگیری‌های نظارتی انجام می‌گیرد و متأسفانه برخی از این اعتراضاتی که شما منتشر می‌کنید، به همین دلیل است.

وی افزود: این انتقادات از طرف هر کسی که می‌خواهد باشد. چه نیروی متعهدد حزب اللهی چه نیرویی که چنین ادعایی نداشته باشد. وقتی اثری تولید می‌شود مجموعه نظارتی ما سخت‌گیری می‌کند و بحث‌های اسلامی، اجتماعی، عقیدتی، قومی و دیگر بحث‌های مهم را با دقت مورد بررسی قرار می‌دهد.

ضرغامی ادامه داد: ما 160 شبکه رادیو و تلویزیونی داریم. حجم تولیدات صداوسیما فوق‌العاده است. هیچ رسانه‌ای در دنیا به اندازه صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران با همه ویژگی‌های نظارتی که دارد، این مقدار برنامه تولید و پخش نمی‌کند. بسیار پیش می‌آید که حتی یک شخصیت برجسته دینی و سیاسی در تریبون نماز جمعه مطلبی گفته که بلافاصله در تماس با ما آن را رد و درخواست کرده به جز دفعه‌ای که سخنانش مستقیم از رادیو پخش شده، در تکرار آن مسئله حرف‌هایش را اصلاح کنیم.

برخورد اداری لازم با مترجم متخلف

وی گفت: بعضی مواقع اشتباهات بسیار جزئی می‌تواند در سطوح بالا توسط برخی از شخصیت‌های برجسته فکری انجام بگیرد که در صدا و سیما اصلاح می‌شود. ممکن است در یک برنامه در یک رابطه‌ای برداشتی شود یا اشکال خاصی پیدا کند، مثل همان ترجمه سخنان مرسی. هیچ کس نگفت این همه ترجمه به زبان‌های زنده دنیا حتی زبان‌ فارسی در این گستردگی پخش شده اما در یک جا یک شبکه به دلیل اینکه ترجمه اصلی قطع شد، ترجمه اشتباهی صورت گرفت و با عامل آن برخورد هم شد، اما این موضوع حتی برای دوستان و همکاران رسانه‌ای خودمان نیز سوژه شد. رئیس صداوسیما درباره برخورد با این مترجم متخلف پاسخ داد: برخورد لازم اداری در سیستم انجام گرفت.

وی درباره اتحادیه رادیوها و تلویزیون‌های اسلامی هم گفت: اتحادیه در طول این چهار پنج سال خیلی خوب جلو رفته و توانسته جای خود را باز کند. همکاری اعضای آن با یکدیگر بسیار پربرکت بوده است و اگر این توصیه‌ای که من امروز کردم و مورد استقبال واقع شد عملی شود خوب است. شبکه المنار هم اعلام کرد همه آثار در خدمت همه اعضای گروه خواهد بود، به این ترتیب ظرفیت بالایی برای همه اعضا فراهم می‌شود که از این دریای عظیم تولیدات شبکه‌های اسلامی به صورت رایگان استفاده کند و باعث انتقال بهتر پیام همه اعضا باشدارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 166
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران