پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6796 تاریخ : 1391/08/11-11:18:24
,5,16,17,
احداث 29 هزار کیلومتر خط لوله گاز در کشور

احداث 29 هزار کیلومتر خط لوله گاز در کشور

تعمیر انواع توربین مورد استفاده صنعت انتقال گاز به وسیله متخصصان ایرانی بیش از 30 درصد هزینه ها را کاهش داده است.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با بیان این که نزدیک به 40 درصد هزینه های تعمیر توربین مربوط به نیروی انسانی است، افزود: بهره گیری از دانش متخصصان متعهد صنعت انتقال گاز در تعمیر انواع توربین مورد استفاده در این صنعت، سبب کاهش چشمگیر وابستگی به نیروی انسانی خارجی و رسیدن آن به پنج درصد شده است.
رضا الماسی مهم ترین بخش صرفه جویی در تعمیر تجهیزات مورد استفاده در صنعت انتقال گاز را دستیابی به دانش فنی این تجهیزات و ساخت داخل کردن آنها برشمرد و گفت: با توجه به گام های برداشته شده در این زمینه، هم اکنون بخش عمده تعمیر انواع توربین در داخل و به وسیله مهندسان و متخصصان ایرانی انجام می شود.
وی با بیان این که هزینه تعمیر یک دستگاه توربین به وسیله نیروهای غیرایرانی 1.5 میلیون یورو برآورد شده است، گفت: با تکیه بر تخصص و دانش متخصصان ایرانی، این هزینه ها که بخش عمده آن نیروی انسانی است، به 900 هزار یورو کاهش یافته است.
الماسی شبکه انتقال گاز ایران را برای ارسال گاز بیش از 700 میلیون متر مکعب گاز به مبادی مصرف آماده خواند و گفت: با توجه به تعمیرات و بازرسی های انجام شده در خطوط لوله و تاسیسات تقویت فشار گاز، سامانه انتقال به طور کامل آماده گذر از زمستان است و مشکلی از این نظر وجود ندارد.
به گزارش شانا، شرکت انتقال گاز با بهره گیری از مناطق ده گانه خود در گستره ای به طول بیش از 34 هزار کیلومتر خط لوله فشار قوی، گاز تحویلی از پالایشگاه ها را به پشت دروازه شهرها می رساند.
این شرکت همچون دیگر بخش های صنعت گاز، نیمه نخست سال به آماده سازی تاسیسات خود می پردازد تا در شش ماه دوم بتواند خدمات مطلوبی ارائه دهد


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 230
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران