پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6816 تاریخ : 1391/08/15-09:09:32
,5,17,
احداث و تکمیل 6شهرک تخصصی پتروشیمی در کشور

احداث و تکمیل 6شهرک تخصصی پتروشیمی در کشور

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی از احداث 6 شهرک تخصصی صنایع تکمیلی و تقویت کنسرسیوم های صادرات محصولات پتروشیمی خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت: مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی امروز (یکشنبه 14 آبان) در آیین گشایش هشتمین نمایشگاه ایران پلاست، اظهار کرد: تهیه سند ملی راهبرد توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی و طرح آمایش سرزمین با رویکرد توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی، از دیگر برنامه های در دست اقدام به منظور توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی است.
مهندس عبدالحسین بیات با اشاره به این که بیش از 5 هزار واحد تولیدی فعال در صنعت پلاستیک کشور فعالیت دارند که افزون بر تامین نیاز داخل، در زمینه صادرات نیز، عملکردی قابل قبول دارند، افزود: فعالان صنعت پتروشیمی در سال های اخیر با بهره مندی از فناوری ها و نوآوری های روزآمد دنیا به تولید می پردازند.
وی ادامه داد: نمایشگاه بین المللی ایران پلاست به مکانی مناسب برای گردهمایی فعالان این رشته از صنعت تبدیل شده؛ به گونه ای که اکنون در کشورهای حوزه خلیج فارس، خاورمیانه و آسیای میانه به عنوان یکی از مهم ترین رویدادهای بین المللی در صنعت پلاستیک و صنایع پلیمری مطرح است.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی ادامه داد: این نمایشگاه مکانی برای تبادل نظر متخصصان، به اشتراک گذاردن تجارب طرح فرصت ها و عرضه دستاوردهای نوین در بخش های فناوری، تولید و ساخت ماشین آلات و تجهیزات، همچنین توسعه صنعت پلیمر است که در رشد و توسعه صنعت پتروشیمی ایران تاثیرگذار خواهد بود.
بیات ادامه داد: صنایع پتروشیمی در زنجیره تولید را می توان حلقه اتصال مخازن نفتی و میدان های گازی به محصولات نهایی تلقی کرد که به طور مستقیم در زندگی امروز بشر نقشی اساسی دارند و بخشی مهمی از این روند به عهده صنایع تکمیلی پتروشیمی است.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: صنایع پلیمری کشور در بخش های بالادست و پایین دست باید ارتباطات راهبردی و بلندمدت را با بازارهای موجود کشور و بازارهای هدف جدید به ویژه کشورهای همسایه مورد توجه قرار دهند


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 198
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران