پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6454 تاریخ : 1391/07/05-12:53:08
,16,17,
احتمال وجود دلارهای تقلبی در بازار

احتمال وجود دلارهای تقلبی در بازار

معاون ستاد مبارزه با قاچاق ارز هشدار داد:

معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق ارز اعلام کرد که امکان دارد دلار‌های تقلبی در بازار توزیع شده باشد.

به گزارش بانک و صنعت مهدی ابویی با اشارهبه این‌که هم‌اکنون دیگر معاملات با پول فیزیکی انجام نمی‌شود، گفت: در حال حاضرقاچاق فیزیکی ارز در کشور وجود ندارد. در حال حاضر فردی که در خارج از کشور ارزدارد، همان جا آن را به خریدار تحویل می‌دهد و در داخل کشور معادل ریالی آن رادریافت می‌کند، بنابراین نیازی به نقل و انتقال فیزیکی پول نیست.

وی افزود: در حال حاضر قاچاق فیزیکی ارز وجود ندارد، اما دلار‌های تقلبی به کشوروارد شده‌اند. این بخش از ارز که تقلبی و بدون پشتوانه است، به صورت فیزیکی به کشوروارد می‌شود.

ابویی با بیان این‌که عدد مشخصی درباره‌ی دلار‌های تقلبی وارد‌شده به کشورنمی‌توان اعلام کرد، گفت: این یک کار غیزقانونی است و به همین دلیل ارزیابی دقیقیاز آن وجود ندارد، اما به هرحال باید آن را مورد توجه قرار داد.

معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق ارز افزود: فقط در یک مورد عملیات و آن همدر تهران یک میلیون دلار ارز تقلبی کشف شده است. البته این دلار‌ها از مراکزغیرمجاز کشف شده‌اند و به صرافی‌ها و یا مراکز مجاز ارتباطی نداشتند./ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 211
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران