پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249780 تاریخ : 1395/09/03-17:03:26
,10028,
اجرای موفقیت آمیز پروژه حذف دفترچه بیمه

اجرای موفقیت آمیز پروژه حذف دفترچه بیمه

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: اجرای موفقیت آمیز پروژه حذف دفترچه بیمه که اکنون در مراکز ملکی این سازمان در حال انجام است، زمینه ساز اجرای آن در سطح ملی است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، سازمان تامین اجتماعی، سیدتقی نوربخش در همایش آموزشی پروژه حذف دفترچه بیمه در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی افزود: شاهد استقبال مناسب و همکاری کامل بدنه اجرایی بخش درمان سازمان به ویژه پزشکان از اجرای این پروژه هستیم و بدون تردید کارایی بیشتر و سهولت انجام کارها از نتایج اجرای این برنامه است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ادامه با بیان اینکه طی دهه گذشته استفاده از فن آوری اطلاعات در این سازمان پیشرفت و توسعه مناسب نیافته است، گفت: برای جبران این وضعیت نهضت IT در سازمان شکل گرفت و تلاش گسترده ای برای استفاده حداکثری از فن آوری اطلاعات در این سازمان آغاز شده است.
وی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی خدمات گسترده ای را به نیمی از جمعیت کشور ارائه می دهد و بیشترین حجم اطلاعات در این سازمان متمرکز است.
نوربخش ادامه داد: استفاده از فن آوری اطلاعات در سازمان تامین اجتماعی سابقه بسیار طولانی دارد و این سازمان از اولین سازمان های پیشتاز در بهره برداری از فن آوری اطلاعات است. 
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه طی دهه گذشته استفاده از فن آوری اطلاعات در سازمان پیشرفت و توسعه نیافته است و در حالی که طی این مدت شاهد تحولات گسترده و پیشرفت قابل توجه در حوزه فن آوری بوده ایم و سازمان تامین اجتماعی از این تحولات بهره مناسبی نبرده است.
نوربخش با اشاره به اینکه ایجاد زیرساخت ها و فرهنگ سازمانی مناسب برای استفاده از فن آوری اطلاعات در سازمان تامین اجتماعی وجود دارد، گفت: استفاده حداکثری از فن آوری اطلاعات مسیری است که سازمان تامین اجتماعی با تمام توان آغاز کرده است و تحقق اهداف سازمان در این حوزه مطالبه عمومی و بدنه اجرایی سازمان است.
وی با اشاره به گردش مالی بسیار بالای سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان به صورت سازمانی درآمد هزینه ای است و از نظر گردش مالی و حجم عملیات مالی در کشور بی نظیر است و کنترل اطلاعات مالی چنین سازمانی بدون استفاده از فن آوری اطلاعات امکان پذیر نیست.
نوربخش ادامه داد: در بخش درمان تامین اجتماعی نیز شاهد عقب ماندگی هایی در رابطه با بهره برداری از فن آوری اطلاعات بودیم و بر همین اساس استقرار سامانه HIS در دستور کار قرار گرفت.
وی با بیان اینکه خدمات درمانی که در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی به مردم ارائه می شود از برجسته ترین خدمات سازمان است که بیمه شدگان و بازنشستگان از این خدمات بهره مند می شوند، گفت: هدف از ارائه خدمات درمانی توسط سازمان تامین اجتماعی رسیدگی به محرومترین اقشار جامعه است.

 تامین اجتماعی پیشتاز استفاده از فن آوری اطلاعات در کشور است
عباس کبریایی زاده، رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی نیز در این همایش گفت: در حوزه فن آوری اطلاعات، سازمان ها برای حفظ منابع و تسریع ارائه خدمات به مشتریان فعالیت می کنند و سازمان تامین اجتماعی با تمام امکانات و ظرفیت های موجود در این مسیر قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی در ادوار مختلف پیشتاز استفاده از فن آوری اطلاعات در سطح کشور بوده است، اظهار داشت: توسعه استفاده از فن آوری اطلاعات در تمامی بخش های سازمان تامین اجتماعی به یک مطالبه سازمانی تبدیل شده است و همه بخش های سازمان به اهمیت این حوزه واقف هستند.
کبریایی زاده افزود: در هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی فضای مناسب برای گسترش استفاده از فن آوری اطلاعات بوجود آمده است و امیدواریم شاهد پیشرفت قابل توجه سازمان در این حوزه باشیم.
وی افزود: در بخش درمان تامین اجتماعی انتظار داریم که شاهد استفاده بیشتر از فن آوری اطلاعات باشیم و با این کار امکان مدیریت مناسب منابع مالی و خدمت رسانی بهتر مراکز درمانی فراهم شود.
وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی سازمانی مستقل و دارای اختیارات مناسب برای بهره برداری بهینه از فن آوری اطلاعات است، گفت: در این سازمان به راحتی می توانیم پروژه هایی برای استفاده حداکثری از فن آوری اطلاعات به اجرا در آوریم که پروژه پرونده الکترونیک و حذف دفترچه بیمه در مراکز ملکی سازمان در همین راستا در حال اجرا است.
کبریایی زاده تاکید کرد: اولویت ما استفاده از آخرین فن آوری ها و علوم روز است و باید از متخصصان این حوزه در سطح کشور به نحو مطلوب استفاده کنیم و از فضای محدود سازمانی خارج شویم.

 همکاری جدی برای پروژه حذف دفترچه تامین اجتماعی 
محمدعلی همتی، معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: طرح کارت هوشمند و حذف دفترچه تامین اجتماعی کار بزرگی است که در سازمان تأمین اجتماعی به نتیجه رسیده است و همه اجزای سازمان برای موفقیت این پروژه همکاری می کنند.
وی با بیان اینکه در حوزه فن آوری اطلاعات سازمان شاهد عقب ماندگی تاریخی هستیم، اظهار داشت: جایگزینی کارت هوشمند باعث می شود که به سمت استفاده حداکثری از فن آوری اطلاعات در بخش درمان تامین اجتماعی برویم و سرعت و دقت کارها در بخش درمان ارتقا می یابد.
همتی موفقیت این پروژه را نیازمند همکاری بین بخشی دانست و گفت: در اجرای پروژه های مرتبط با حوزه فن آوری اطلاعات پس از اجرای آزمایشی برنامه و شناسایی موانع و محدودیت های احتمالی ابتدا برای رفع موانع اقدامات لازم صورت گرفته و بعد نسبت به گسترش برنامه اقدام لازم صورت می گیرد.
وی خاطرنشان کرد: در رابطه با پروژه حذف دفترچه بیمه در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی نیز این موضوع مورد توجه قرار گرفته است و موانع قانونی، حقوقی و امنیتی اجرای این پروژه به درستی شناسایی و برای رفع آنها اقدامات لازم در دستور کار قرار گرفته و مجوزهای لازم از سوی مبادی قانونی صادر شده است.

پروژه حذف دفترچه تامین اجتماعی تحول اساسی در حوزه سلامت کشور ایجاد می کند
محمدعلی بیطرف، مشاور ارشد مدیرعامل در امور درمان و مدیر پروژه حذف دفترچه بیمه در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی گفت: اجرای پروژه حذف دفترچه بیمه در مراکز ملکی سازمان یک تحول اساسی در حوزه سلامت کشور ایجاد می کند.
وی با بیان اینکه این پروژه با هماهنگی و همکاری فرابخشی بویژه با وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی در حال گسترش در سراسر کشور است، اظهار داشت: حذف دفترچه در مراکر درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی اولین قدم برای اجرای این پروژه است که در مرحله اول در 6 استان به اجرا در می آید.
بیطرف از انجام اقدامات لازم برای ایجاد زیرساخت های مورد نیاز این پروژه خبر داد و گفت: عزم و اراده و برنامه ریزی و هماهنگی در استان ها برای موفقیت این پروژه کاملا مهیا است و امیدواریم تا ایام دهه مبارک فجر و پایان سال جاری شاهد تکمیل این برنامه باشیم.
وی اظهار داشت: اجرای پروژه حذف دفترچه بیمه در مراکز ملکی سازمان باعث رضایتمندی بیشتر مردم و بهینه سازی خدمات درمانی می شود و همزمان با اجرای این پروژه در 6 استان کارهای پژوهشی برای ارزیابی میزان موفقیت پروژه و شناسایی مشکلات احتمالی نیز با جدیت دنبال می شود.

 اجرای جدی پروژه حذف دفترچه بیمه در مراکز ملکی سازمان 
علی معیری، مدیرکل دفتر راهبری سیستم ها نیز گفت: پروژه حذف دفترچه بیمه در مراکز ملکی سازمان از جمله پروژه هایی است که در حوزه درمان سازمان تامین اجتماعی تعریف شده و با جدیت در حال اجرا است.
وی اظهار داشت: از اوایل تیرماه کارگروهی شکل گرفت که با تشکیل جلسات مستمر و تلاش شبانه روزی مقدمات اجرای این پروژه فراهم شد.
معیری گفت: پروژه حذف دفترچه بیمه در مراکز ملکی سازمان مطابق استانداردهای کشور آلمان طراحی و به اجرا درآمده است و البته تمهیدات لازم برای تطبیق این پروژه با شرایط کشور نیز در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: پروژه حذف دفترچه بیمه در مراکز ملکی سازمان در مرحله اول در درمانگاه آزادی تهران اجرایی شد و بعد از موفقیت به مراکز درمانی ابوریحان و خاندان حکیم نیز گسترش یافت و در این مرحله نیز اجرای این پروژه در 6 استان کشور آغاز می شود.
براساس این گزارش، پروژه حذف دفترچه بیمه در مراکز ملکی سازمان تأمین اجتماعی که از چند ماه قبل در مراکز درمانی آزادی، ابوریحان و خاندان حکیم تهران آغاز شده بود در استان های خراسان رضوی، کهگیلویه و بویر احمد، زنجان، سمنان، همدان و کرمانشاه به اجرا در می‌ آید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 198
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران