پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 488908 تاریخ : 1398/05/13-11:17:07
,17,4,
اتحادیه اروپا جورجیئوا از بانک جهانی را نامزد ریاست IMF کرد

اتحادیه اروپا جورجیئوا از بانک جهانی را نامزد ریاست IMF کرد

دولت‌های اتحادیه اروپا کریستالینا جورجیئوا از بلغارستان را به عنوان کاندیدای این اتحادیه برای ریاست صندوق بین‌المللی پول انتخاب کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از رویترز، پس از مذاکراتی که بیش از 12 ساعت طول کشید، دولت‌های اتحادیه اروپا کریستالینا جورجیئوا از بلغارستان را به عنوان کاندیدای این اتحادیه برای ریاست صندوق بین‌المللی پول انتخاب کردند. 

جورجیئوا 65 ساله که یک سیاست‌مدار راست‌گرا است، در بلغارستان و تحت حکومتی کومونیستی متولد شد، سال‌ها در سازمان دوقولوی صندوق بین‌المللی پول، یعنی بانک جهانی، تجربه مدیریت دارد. او نزدیک به 7 سال در بروکسل به عنوان عضو کمیسیون اروپا در همکاری بین‌الملل و سپس به عنوان مسئول بودجه این بلوک، فعالیت داشته است. 

او در حساب توئیتر خود با انتشار عکسی سیاه و سفید از خانواده خود نوشته است: از روستایی در بلغارستان، تا مدیرعاملی بانک جهانی، احتمالات به این شکل هستند!

دولت‌های اروپا برای انتخاب جورجیئوا، لیستی از کاندیدای واجد شرایط را کنار گذاشتند. البته برای این که او بتواند این شغل را به دست بیاورد، باید قانون صندوق بین‌المللی پول، که سن مدیرعامل آن را کمتر از 65 سال تعیین کرده، تغییر داده شود. 

نام جورجیئوا در سال‌های اخیر برای چند شغل مهم دیگر اروپا و جهان مورد توجه قرار گرفته بود. در سال 2016، او یکی از کاندیداهای مدیریت سازمان ملل بود و در ماه گذشته هم رهبران اتحادیه اروپا او را برای دو شغل برتر این اتحادیه، یعنی مسئول کمیسیون اروپا و رییس انجمن اروپا، در نظر گرفتند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران