پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 507908 تاریخ : 1398/11/26-13:26:44
,5,
کدام استان‌ها پربارش‌ترین مناطق کشور هستند؟

کدام استان‌ها پربارش‌ترین مناطق کشور هستند؟

میانگین بارندگی‌های کل کشور در سال آبی جاری (ابتدای مهرماه 98 تا آخر شهریور99) در حالی تا 25 بهمن ماه به 157.1 میلیمتر رسیده که استان گیلان با 628.6 میلیمتر بیشترین بارش و استان یزد با 44.9 میلیمتر کم‌ترین میزان بارش‌ها را دریافت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، میزان بارش‌های کل کشور نسبت به سال آبی پارسال با رشد منفی روبرو شده اما در مقایسه با بارش‌های دوره درازمدت رشد 18 درصدی دارد.

استان مازندران براساس تازه ترین گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران با بارش 404 میلیمتری درحالی مقام دوم استان‌های پربارش را دارد که میزان بارش‌های آن در سال آبی پارسال 392.5 میلیمتر بود و این امر بیانگر رشد بارش ها در این استان است.

کهگیلویه و بویراحمد با بارش 349.6 میلیمتری در حالی در جایگاه سوم استان های پربارش قرارگرفته که پارسال 674.9 میلیمتر بارندگی را تجربه کرده بوده و مقایسه میزان بارش ها حکایت از رشد منفی در این استان دارد.

استان لرستان نیز تا 25 بهمن ماه درحالی 314 میلیمتر بارندگی به خود دیده که میزان بارش‌های آن در مدت مشابه پارسال 665.1 میلیمتر بود و این استان هم کاهش بارندگی ها را دارد.

پس از استان یزد که مقام نخست استان‌های با بارش کم را دارا است مقام دوم این بخش به استان اصفهان با بارش 61.9 میلیمتری می‌رسد.

استان خراسان شمالی با بارش 80 میلیمتری مقام سوم و قم نیز با دریافت 90 میلیمتری مقام سوم را دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 295
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران