پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518193 تاریخ : 1399/06/01-15:46:53
,2,
کارنامه یکساله تسهیلات نوسازی

مدیر امور اعتباری بانک مسکن تشریح کرد:

کارنامه یکساله تسهیلات نوسازی

مدیر امور اعتباری بانک مسکن تسریع و تسهیل سازی احیا و نوسازی بافت فرسوده شهرهای کشور را یکی از مهم ترین سیاست های حمایتی این بانک طی یکسال اخیر تشریح کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، محمد حسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک مسکن با اشاره به فرارسیدن هفته دولت گفت: بی تردید یکی از مهم ترین تلاش های صورت گرفته از ابتدای تشکیل دولت دوازدهم و به ویژه طی یکسال اخیر، حمایت از ساکنان بافت های فرسوده شهرهای کشور از طریق پرداخت تسهیلات ارزان قیمت جهت احیا و نوسازی املاک واقع در این محدوده های شهری بوده است. برای محقق شدن این هدف، بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی فعال در حوزه مسکن، در این مسیر پیشرو بوده است.

وی ادامه داد: در این مسیر از سال گذشته بانک مسکن در راستای بازسازی محلات هدف بافت فرسوده، یک قرارداد عاملیت با وزارت راه و شهرسازی منعقد و همکاری گسترده ای را آغاز کرد در همین راستا این همکاری در قالب دومین قرارداد در سال جاری نیز استمرار پیدا کرد.
به گفته وی در جریان انعقاد این قرارداد این قول به وزارت راه و شهرسازی داده شده تا در صورت وجود منابع در چارچوب سیاست های اعتباری بانک مسکن در سال جاری و همچنین در صورت وجود درخواست سازنده حرفه ای، تا سقف 250 میلیون تومان تسهیلات نوسازی پرداخت کند.

علمداری به کارنامه یکسال اخیر تسهیلات پرداختی به پروژه های ساخت و ساز در بافت فرسوده اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال گذشته تا تاریخ پانزدهم مردادماه امسال، تعداد 13 هزار و 339 فقره تسهلات به ارزش 027/8 میلیاردریال به مرحله انعقاد قرار داد رسیده اند.

وی در خصوص محل تامین اعتبار تسهیلات منعقده نیز اظهار کرد: از رقم کل تسهیلات منعقده، رقمی معادل 152/2 میلیارد ریال از محل منابع داخلی بانک و رقمی بالغ بر 854/5 میلیارد ریال از محل قرارداد عاملیت تامین شده است.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن همچنین ارزش کل تسهیلات پرداخت شده در بازه زمانی مذکور را معادل 619/5 میلیارد ریال اعلام کرد.

وی تاکید کرد: پیشرفت حداقل 20 درصدی پروژه ساختمانی، نداشتن چک برگشتی و بدهی معوق بانکی از شرایط دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده برای سازندگان است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 277
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران